Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune sulaikyta automatais ginkluota pavojingų nusikaltėlių gauja

Ginklai
Policijos nuotr. / Ginklai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo padalinių pareigūnai, daugiau nei metus vykdę sudėtingą ir didelės apimties tyrimą sulaikė Kaune veikusio ginkluoto organizuoto nusikalstamo susivienijimo narius bei lyderius.

Policijos nuotr./Priekaba
Policijos nuotr./Priekaba

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime, minėtas nusikalstamas susivienijimas ilgą laiką vykdė balninių vilkikų bei puspriekabių su vertingais kroviniais grobimus Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje. Pagrobtus vilkikus su puspriekabėmis parvarydavo į Lietuvą, vertingus krovinius realizuodavo Lietuvoje, o vilkikus su puspriekabėmis suklastoję identifikacinius numerius išgabendavo į Rusiją arba Baltarusiją.

Nusikalstamo susivienijimo nariai bei lyderiai buvo sulaikyti prie išnuomoto pastato, kur buvo laikomi atvaryti pagrobti vilkikai su puspriekabėmis. Sulaikymo operacijos metu minėti asmenys priešinosi, todėl pareigūnams teko panaudoti elektrošoką. Įvykio vietoje surastas pagrobtas vilkikas su puspriekabe, pakrauta kepsninėmis bei puspriekabė, pakrauta impregnuota mediena.

Policijos nuotr./`oviniai
Policijos nuotr./Šoviniai

Atlikus kratas minėto nusikalstamo susivienijimo narių gyvenamosiose vietose, nuomojamose konspiracinėse patalpose rasta: puspriekabė, pakrauta naujais BMW varikliais. Rasta bei paimta daug įvairiausių ginklų: automatai „Kalašnikov“ su dėtuvėmis ir šoviniais, automatas „Uzi“ su dėtuvėmis ir šoviniais, kovinis pistoletas su duslintuvu, kovinės granatos su sprogdikliais. Taip pat aptikta kanapių auginimo laboratorija, suklastoti automobilių registracijos numeriai, dokumentai, šarvuotas mikroautobusas ir kt.

Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl dalyvavimo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, didelės vertės svetimo turto pagrobimo, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo, transporto priemonių identifikavimo numerių suklastojimo, sunaikinimo ar pakeitimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikyta bei suimta 11 asmenų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Generalinės prokuratūros ONKTD prokurorai.

VIDEO: Sulaikyta gauja, grobusi vilkikus
VIDEO: Sulaikyta gauja, grobusi vilkikus 2
VIDEO: Sulaikyta gauja, grobusi vilkikus 3

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min