Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 3d. 14:35 , Atnaujinta: 2021 rugpjūčio 3d. 16:50

Kaune sulaikytas mikroautobusas, pilnas neteisėtų migrantų: paaiškėjo, kas jie

Sulaikyti migrantai
15min skaitytojo Mindaugo nuotr. / Kaune sulaikyti migrantai
Būrys nežinomos kilmės asmenų pateko į pareigūnų akiratį tik, galima sakyti, šalies viduryje, o ne pasienyje, kaip tai yra įprasta pastarosiomis savaitėmis. Antradienio popietę Kauno mieste sulaikyta iškart 15 migrantų, kaip manoma, atvežtų vienu mikroautobusu. Tai krovininė transporto priemonė, ženklinta lenkiškais valstybiniais numeriais. Netrukus paaiškėjo, kas šie užsieniečiai ir kaip jie galėjo atsidurti Kaune.

Neteisėtų migrantų vizitas į Kauną antradienio popietę sukėlė dideles vietos policijos pareigūnų pajėgas.

Pranešimas apie atvykėlius numeriu 112 buvo gautas 13.11 val.

Veiksmas vyko judrioje vietovėje, Jonavos g., netoli vienos populiarios degalinės ir prekybos centro.

„Keli migrantai buvo pabėgę link centro pro Šv. Gertrūdos gatvę. Sutikau pareigūną, kuris klausė, ar nematėm pabėgėlių“, – 15min papasakojo gaudynių ir įtariamųjų sulaikymo operacijos liudininkas.

Sulaikytųjų asmenybės, keliai į Lietuvą, kelionės tikslai ir kitos aplinkybės tuomet buvo tik pradedamos nustatinėti.

Iš pradžių net nebuvo aišku, ar šis krovininio mikroautobuso ekipažas į Lietuvą atvažiavo, ar atvirkščiai – buvo sukomplektuotas konspiracinei kelionei iš mūsų šalies pro Lenkiją į, pavyzdžiui, Vokietiją arba kitą, kaip nuolat kalbama, labiau nei Baltijos šalys pabėgėlius dominančią Europos Sąjungos valstybę.

Pavakarę aiškėja, kad būtent pastaroji versija pasitvirtino. Kaip 15min portalą informavo VSAT atstovas Rokas Pukinskas, pasieniečiai jau nustatė, kad šie 15 asmenų yra Užsieniečių registracijos centro (URC) gyventojai.

Krovininiu autobusiuku, kaip manoma, iš Lietuvos planavo iškeliauti keturios moterys su keturiais vaikais ir dar septyni vyrai.

Tai ne pirmas atvejis, kuomet Pabradėje įsikūrusiame URC apgyvendinti užsieniečiai, laukdami sprendimų dėl savo likimo, piktnaudžiauja galimybe išeiti į laisvę ir mėgina sprukti į kitas Europos Sąjungos valstybes.

Suprasti akimirksniu

  • Apie URC: šis VSAT padalinys Pabradėje yra vienintelis Lietuvoje centras, kuriame teismo sprendimu laikinai apgyvendinami neteisėtai esantys ir neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai. Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos sprendimu URC taip pat apgyvendinami užsienio šalių piliečiai, prašantys suteikti prieglobstį Lietuvoje. Tarp URC uždavinių yra savanoriško užsieniečių grąžinimo į kilmės šalis organizavimas ir užsieniečių išsiuntimas iš Lietuvos.

VSAT atstovas R.Pukinskas 15min patvirtino, kad įtariamųjų bėglių skaičius iš tiesų yra būtent 15. Krovininiu autobusiuku, kaip manoma, iš Lietuvos planavo iškeliauti keturios moterys su keturiais vaikais ir dar septyni vyrai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:39
00:43
07:42

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min