Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 18d. 08:44 , Atnaujinta: 2021 spalio 18d. 13:47

Šalia Kauno – autoserviso gaisras: sudegė 5 vilkikai, 2 motociklai ir mikroautobusas

Gaisras Ramučiuose
Kauno apskrities policijos nuotr. / Autoserviso gaisras Ramučiuose
Pirmadienio rytą Kauno rajone, Ramučiuose, kilo autoserviso gaisras. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas rekomendavo dėl galimos oro taršos neiti į lauką, užsidaryti langus. Vėliau paaiškėjo, kad degė trijų įmonių patalpos, tiksliau, viduje buvusios sunkiasvorės mašinos. Aplinkosaugininkai skaičiuos gamtai padarytą žalą – paimti mėginiai.

Pirmadienio rytą Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba praneša, kad Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijos Centrinėje gatvėje, dega autoservisas.

Skaitytojo nuotr./Autoserviso gaisras Ramučiuose
Skaitytojo nuotr./Autoserviso gaisras Ramučiuose

Netrukus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGR) išsiuntė perspėjimo žinutes.

„PAGR prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja apie gaisrą Kauno r. Ramučių k., (autoserviso patalpos).

Dėl galimai padidėjusios oro taršos rekomenduojama neiti į lauką, uždaryti langus ir duris“, – tokią žinutę pirmadienio rytą savo mobiliuose telefonuose išvydo kai kurie kauniečiai.

Apie tai, kad Ramučiai „užsikimšę“, 8 valandą internete jau pranešinėjo ir vairuotojai. Pasak jų, Centrinė gatvė, kuria vyksta intensyvus transporto priemonių eismas, uždaryta. Tuo įsitikino ir į eismo įvykio vietą atvykęs fotografas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Autoserviso gaisras Ramučiuose
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Autoserviso gaisras Ramučiuose

Kaip 15min informavo Kauno apskrities policija, 07.08 valandą gautas pranešimas, kad Kauno r., Ramučiuose, Centrinėje g., dega autoservisas, pareigūnų prašoma reguliuoti eismą.

„Mūsų pareigūnai dirba vietoje, reguliuoja eismą“, – teigė Kauno apskrities policijos atstovė spaudai Odeta Vaitkevičienė.

Papildyta 9 valandą. Prabėgus kelioms valandoms, 9 valandą, autoserviso gaisras dar nebuvo numalšintas.

Iš viso vietoje dirba net 6 gaisrinės mašinos bei 2 autokopėčios. Budi ir greitoji medicinos pagalba, aplinkos apsaugos specialistai.

Kaip patikslino Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Centrinė gatvė Ramučiuose lengviesiems automobiliams uždaryta, praleidžiami tik autobusai ir sunkiasvorės transporto priemonės.

Lengvieji automobiliai kreipiami Gluosnio ir Bielinio g.

Papildyta 12.07 valandą. Komentaro apie susiklosčiusią galimą oro taršą 15min sulaukė ir iš Aplinkos apsaugos departamento (AAD). Pranešimo dėl gaisro aplinkosaugininkai sulaukė apie 8 valandą.

Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai iš karto nuvyko į įvykio vietą. Nustatyta, kad dega UAB „Pašnekesys“, UAB „Krisma“ ir UAB „Transaibė“ transporto ir logistikos įmonės patalpos.

Pirminiais duomenimis, viduje degė esančios sunkiasvorės mašinos.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Autoserviso gaisras Ramučiuose
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Autoserviso gaisras Ramučiuose

Į įvykio vietą buvo iškviesta laboratorija, kurios atstovų užduotis – paimti gaisro nuotekų mėginius, kadangi nuo teritorijos visas vanduo tekėjo į aplinką (gruntą).

Apie 10 valandą, aplinkosaugininkams esant vietoje, gaisras buvo lokalizuotas.

„Šiuo metu laukiama duomenų iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, gavus juos, bus vertinama, kas degė, bus apskaičiuota aplinkai padaryta žala.

Taip pat buvo susisiekta su Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos kokybės departamento skyriaus atsakingais asmenimis dėl oro taršos. Turimais preliminariais duomenimis, Neveronyse ir Petrašiūnuose oro taršą rodančios stotelės viršijimų nerodė“, – 15min informavo AAD Komunikacijos skyrius.

Pabrėžta, kad aplinkosaugos pareigūnai transporto ir logistikos įmonių nekontroliuoja.

Pranešimų apie įvardytas įmones anksčiau aplinkosaugininkai nebuvo gavę, patikrinimai jose nebuvo atliekami.

Papildyta 13.43 valandą. Kaip vėliau patikslino Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, buvo gautas pranešimas, kad dega vieno aukšto garažas, sujungtas su sandėliu.

Atvykus ugniagesiams, iš po stogo veržėsi dūmai.

800 kv. m pastate įrengtas automobilių servisas. Dalis pastato – mūrinė, kita dalis – metalinių konstrukcijų.

Gaisro metu sudegė 5 vilkikai, 2 motociklai, mikroautobusas, automobilių elektrinis keltuvas, kitas automobilinis keltuvas aprūko, sudegė viduje buvę darbo įrankiai, apdegė elektros instaliacija, nuardytas ir termiškai paveiktas viso pastato stogas, aprūko visos vidinės pastato sienos.

Gaisrui gesinti buvo nutiesta magistralinė linija 150 m nuo lauke esančio hidranto.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min