Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno prokurorų pastangomis valstybei grąžinta viena iš labiausiai saugomų vertybių

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokuroras Marijus Šalčius, siekdamas apginti viešąjį interesą, kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą prašydamas panaikinti Kauno apskrities viršininko įsakymą, kurio pagrindu O.J.G. buvo neteisėtai atkurtos nuosavybės teisės į valstybinės reikšmės miškus, esančius Kauno rajone, Zapyškio seniūnijoje.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47 straipsnis ir Lietuvos Respublikos miškų įstatymo 4 straipsnio 4 dalies 6 punktas numato, kad valstybinės reikšmės miškai išimtine nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, teigiama prokuratūros pranešime.

Kauno apygardos administracinis teismas prokuroro prašymą tenkino pilnai, konstatuodamas, kad Kauno apskrities viršininko sprendimas atkurti nuosavybės teisę O.J.G. į valstybinės reikšmės mišką yra neteisėtas ir nepagrįstas, kadangi prieštarauja imperatyvioms (imperatyvioji teisės norma nustato tvirtą ir nekintamą šalių pareigą laikytis tam tikros sąlygos, kurios šalys savo valia pakeisti negali) įstatymo normoms.

Teismas konstatavo, kad Zapyškio kadastro vietovės žemės reformos žemėtvarkos projektas buvo parengtas klaidingai, kadangi jame nebuvo pažymėtas ginčo valstybinės reikšmės miškas, tačiau Vyriausybės nutarimu patvirtintuose valstybinės reikšmės miškų plotuose jis buvo pažymėtas.

Dėl šios klaidos buvo priimtas neteisėtas Kauno apskrities viršininko įsakymas, nes jį priimant vadovautasi žemėtvarkos projektu, neatkreipiant dėmesio į Vyriausybės nutarimu patvirtintus valstybinės reikšmės miškų plotus.

Šiuo metu įvairiuose šalies teismuose pagal Kauno apygardos prokuratūros ieškinius bei prašymus yra nagrinėjamos šešios bylos dėl valstybinės reikšmės miškų grąžinimo valstybei, be to, yra rengiami devyni tokio pobūdžio procesiniai dokumentai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min