Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 12:29

Koronavirusu sirgusiai joniškietei už vizitą į maisto krautuvę teismas 8 mėn. apribojo laisvę

Žmonės „Lidl“ parduotuvėje Karoliniškėse
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija: apsipirkimas pandemijos metu reikalauja ypatingos atsakomybės – antraip gresia netgi teismas.

63 metų Joniškio rajono gyventojai Laimai U., kuri sirgdama COVID-19 liga, lankėsi keliose parduotuvėse ir kitose viešose vietose, skirtas laisvės apribojimas 8 mėnesiams. Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuris, tiesa, dar nėra įsiteisėjęs.

Joniškio rajono gyventoja, sirgdama COVID-19 liga, piktybiškai nesilaikė saviizoliacijos.

„Kaltinamoji piktybiškai kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga. Ji išvyko iš savo namų į rajono centrą ir lankėsi parduotuvėse bei kitose viešose vietose, – sako Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėja Sigita Rozgaitė. – Apie saviizoliaciją moteris buvo tinkamai informuota.“

Anot teisėjos S. Rozgaitės, bylos aplinkybės yra aiškios, kaltinamosios kaltė, padarius nusikalstamą veiką, teismui jokių abejonių nekelia: L. U. savo kaltę pripažįsta, be to, jos kaltė visiškai įrodyta liudytojų parodymais, kitais byloje esančiais dokumentais.

Solidaus amžiaus moteris policijos pareigūnei telefonu pareiškė, kad „daktarai leido“, ir padėjo ragelį.

Kaltinamoji sutiko su prokuroro kreipimusi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi bei dydžiu. Baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka – baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamoji L. U. prisipažino kalta, todėl jai paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu.

Teismas nustatė, kad kaltinamoji L. U., esant teigiamam 2020 m. spalio 14 d. laboratorinio tyrimo rezultatui, kuriuo jai patvirtinta COVID-19 liga, ir būdama tinkamai informuota dėl izoliavimosi namuose, spalio 22 d. išvyko iš savo gyvenamosios vietos, kur privalėjo saviizoliuotis, kol pasveiks, t. y. nesilaikė saviizoliacijos.

L. U. nurodė, kad ji nuo 2020 m. spalio 14 d. iki spalio 28 d. buvo saviizoliacijoje, tačiau spalio 22 d., pritrūkusi maisto, nuvyko į parduotuvę Joniškio mieste. Policijos pareigūnai, kurie tikrino, kaip L. U. laikosi saviizoliacijos, parodė, kad nieko namuose nerado. Tuomet paskambino L. U., kuri pasakė esanti namuose, tačiau paprašius atidaryti duris pasimetė ir pasakė, kad yra išvykusi netoli. Pareigūnė paaiškino, kad jai nustatytas virusas ir ji iš namų niekur išvykti negali. Kaltinamoji policijos pareigūnei pasakė, kad daktarai leido ir padėjo ragelį.

Kaltinamoji L. U., nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo dienos, turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas, pažymima Šiaulių apylinkės teismo ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min