Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gruodžio 7d. 10:06

Latvių nuotykius Pakruojo dvare nutraukė Lietuvos policija

Paviešėti į Pakruojo dvarą atvykę ir per daug dėl nesaikingo alkoholio kiekio atsipalaidavę 33 ir 35 metų užsieniečiai viešnagę baigė Šiaulių apskrities policijos areštinėje. Savo poelgį latviai vertino kaip papokštavimą, o Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas tai traktuoja kaip vagystę, ir pareigūnai abiem vyrams dėl jos pareiškė įtarimus.

Gruodžio 5-osios naktį suveikė Pakruojo dvaro karčiamos apsaugos sistema, signalizuojanti, jog kažkas įsibrovė į vidų. Telefonu iš namų prisijungusi prie karčiamos vidų stebinčių vaizdo kamerų, atsakinga darbuotoja išvydo du prie baro stoviniuojančius ir alkoholiu besivaišinančius asmenis.

Ši žinia buvo perduota Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie operatyviai atvyko į įvykio vietą. Juos pasitiko iš karčiamos besišalinantys vyrai – vienas jų su buteliu alkoholio rankoje jau stovėjo lauke, kitas dar tik ropštėsi pro langą. Abu buvo neblaivūs. Jie puolė aiškinti, kad nieko blogo nepadarė, tik ketino pasišildyti ir pasiimti savo mobiliuosius telefonus, kuriuos, išvakarėse čia lankydamiesi, buvo palikę įkrauti ir pamiršo.

Vyrai prisistatė esantys Latvijos piliečiai. Į Pakruojo dvarą atvykę penktadienį, jie apsistojo dvaro viešbutyje, ketindami pasigrožėti šviesos žibintų festivalio reginiais. Jei patiks, turėjo planų viešnagę pratęsti.

Užsitikrinti civilizuoto viešnagės tęsinio latviams nepavyko, nes visi viešbučio kambariai buvo rezervuoti.

Patikti, tai jiems patiko, tačiau antrai dienai viešnagės prasitęsti nepavyko, nes visi viešbučio kambariai buvo užsakyti. Kadangi latviai buvo išgėrę, namo važiuoti negalėjo, tad nutarė nakvoti dvare. Deja, jų automobilis neužsivedė ir jame būti buvo šalta, tad vyrai, gurkšnodami alkoholį, vakarojo karčiamoje, kol ši užsidarė. Gruodžio naktis buvo šalta, tad Latvijos piliečiai blaškėsi po dvaro teritoriją, ieškodami, kur prisiglausti, o kai nerado, grįžo prie karčiamos ir pastūmė jos langą.

Vyrų džiaugsmui, langas atsivėrė, nes nebuvo užsklęstas. Turistai čia rado ne tik šilumą, bet ir barą su alkoholiu ir neatsispyrė pagundai jo paragauti. Dar pora butelių pričiupo su savimi.

Sulaikyti įsibrovėliai buvo nuvežti Į Šiaulių apskrities policijos areštinę, jiems dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. Išsipagirioję vyrai gailėjosi dėl savo elgesio ir pažadėjo atlyginti karčiamos patirtus nuostolius.

Tačiau, latvių manymu, kalti ne tik jie, bet ir patys šeimininkai, kurie paliko neužsklęstą langą ir taip patys sudarė sąlygas jiems patekti į vidų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min