Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 29d. 17:11

„Lidl“ parduotuvėje ant skalbiklio paslydusi moteris teisme siekia beveik 15 000 eurų: sutriko sveikata

„Lidl“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Lidl“

Praėjusiais metais uostamiesčio „Lidl“ parduotuvėje paslydusi ant grindų papilto skalbiklio ir susitrenkusi neringiškė Meilė Berletienė teisybės ieško teisme. Parduotuvės darbuotojų abejingumu nusivylusi moteris tikina dėl patirtų sužalojimų negalėjusi dirbti, stojo jos šeimos verslas Juodkrantėje.

Incidentas „Lidl“ parduotuvėje Taikos prospekte kilo praėjusių metų lapkričio 13-ąją. Lemtingą dieną juodkrantiškė Meilė Berletienė parduotuvėje apsilankė kartu su dukra Greta Kupliauskiene ir anūke.

Dukra su mergyte parduotuvėje apžiūrėjo kremus, kai išgirdo bumptelėjimą. Pasisukusi G.Kupliauskienė pamatė ant grindų gulinčią motiną. Šalia stovėjo dvi moterys.

„Pamačiau gulinčią motiną. Pirma mintis – kaip ji krito, kas nutiko! Buvo šokas. Pasimečiau, nebežinojau, kaip elgtis“, – liudijo ji teisme.

Moteris pasakojo, kad į vietą atėję darbuotojai neskubėjo į pagalbą mamai. Šioji bandydama keltis nuo grindų paprašė padėti pavalyti. „Bet suprantate – aš ne namuose – nebežinau, ką galiu imti, kaip valyti. Parduotuvėje kilo sąmyšis, niekas nežinojo, ką daryti. Galop pardavėja pradėjo plėšti servetėles ir valyti. Mama dar paprašė vandens. Ir tik po jos prašymo į vietą atvyko valytuvas“, – pasakojo ji teisme.

Moteris pasakojo, kad ant grindų išbėgęs chemikalas buvo sunkiai pastebimas: švelniai rausvos spalvos skystį ant smėlio spalvos grindų nebuvo lengva pastebėti.

G.Kupliauskienė pasakojo, kad bandydama padėti mamai, pamatė, kaip į tą pačią balą su vaikišku prekių vežimėliu važiuoja duktė. „Aš ją spėjau už rankos sulaikyti“, – prisiminė liudininke tapusi moteris.

Stojo šeimos verslas

Iš parduotuvės M.Berletienė išėjo nuo skalbiklio šlapiais rūbais. Prieš lipdama į mašiną moteris nusirengė striukę. Vėliau rūbus moterys bandė skalbti, bet šie buvo sugadinti.

Parduotuvėje susitrenkusi moteris nebevažiavo į namus Juodkrantėje, liko pas dukrą nakvoti. Vakare pradėjo tinti rankos, paryčiui M.Berletienė pasižadino dukrą. Nusprendė važiuoti į ligoninę. Po medikų apžiūros moteris grįžo sutvarstyta.

Tą pačią dieną auka tapusi moteris sulaukė skambučio ir iš parduotuvės „Lidl“. Darbuotoja prašė atvykti į parduotuvę. „Paskambinusi moteris, nepamenu jos pareigų, dar pasakė, kad peržiūrėjo vaizdo įrašą. Ji pati pasakė, kad mama taip krito, kad galvojo, jog užsimuš. Paprašė užpildyti protokolą. Paklausė, kaip jaučiasi“, – prisiminė duktė.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Meilė Berletienė, praėjusiais metais susižalojusi parduotuvėje ant išpilto skalbiklio, kelis mėnesius negalėjo dirbti.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Meilė Berletienė, praėjusiais metais susižalojusi parduotuvėje ant išpilto skalbiklio, kelis mėnesius negalėjo dirbti.

Šeimos verslą Juodkrantėje vystanti M.Berletienė teigė jutusi vis labiau silpstančią sveikatą. Naktimis imdavo skaudėti galvą, sutriko širdies ritmas.

„Neringos žvejonės“ šeimininkė, ant kurios pečių laikėsi verslas, nepajėgė dirbti.

Duktė prisiminė, kad tuo metu buvęs sudėtingas laikotarpis: iš kavinės buvo išėjusi virėja, mama buvo nedarbinga. Todėl pati pradėjo dirbti, nuspręsta trumpinti darbo savaitę. Dėl to įmonė neteko pajamų, šventiniu laikotarpiu teko atsisakyti užsakymų.

„Suprantate, ant mamos pečių buvo verslas: ji buvo ir virėja, ir direktorė. Tokiame šeimos versle direktoriai daro viską. Bet kai jos nėra – viskas stoja“, – liudijo kita duktė – Sandra Berletaitė. Ji prisiminė, kad po nelaimės dar kelis kartus mamai naktimis į Juodkrantę kviesdavo greitąją.

„Lidl“ pasiūlė kuponų

M.Berletienė ir G.Kupliauskienė stebėjosi „Lidl“ darbuotojų abejingumu. Po nelaimės kitą dieną į parduotuvę atvykusioms moterims buvo prisipažinta: „Nežinojome, ką daryti“.

„Mano mama tada joms ir pasakė: „Mergaitės, kitą kartą kvieskite greitąją“. Akivaizdu, kad niekas nebuvo pasiruošęs tokiam įvykiui“, – teisme kalbėjo nukentėjusiosios duktė.

Parduotuvės atstovai esą vis delsė susisiekti. Moterys ėmė pačios inicijuoti susitikimą.

Moterims buvo pasiūlyta „Lidl“ parduotuvės kuponų. Toks gestas tik papiktino. Anot jų, parduotuvės atstovai atsainiai pažiūrėjo į nelaimę. Ieškodamos teisingumo jos kreipėsi į teismą. M.Berletienė tikino, kad jokiu būdu nebando pasipelnyti.

Teismo prašoma iš „Lidl“ priteisti beveik 15 tūkst. eurų: 854 eurų turtinės žalos, 1500 eurų neturtinės, dėl patirtų gydymo išlaidų, ir per 12,7 tūkst. eurų siekiama prisiteisti dėl šeimos verslo „Neringos žvejonė“ negautų pajamų.

Bylai pasiekus teismą „Lidl“ dar bandė susisiekti ir derėtis su moterimi, tačiau derybos neįvyko.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Lidl“ parduotuvė Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Lidl“ parduotuvė Vilniuje

„Pradėjus tartis dėl taikos, ieškovės apetitas pasirodė labai didelis. Nepavyko patenkinti tokio didelio reikalavimo“, – teigė „Lidl Lietuva“ atstovaujantis advokatas Liudas Karnickas.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:26
02:04
04:45

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min