-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Linksmybes „Žiburėlyje“ pageidavęs tęsti vyriškis priešinosi policininkui

Po incidento Marijampolės bare pradėtas tyrimas dėl teisėtų pareigūno reikalavimų nevykdymo.
Policininko amunicija
Policininko amunicija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Policininko reikalavimus, kurie ne visada gali patikti ir kartais gali net nebūti teisėti, visada privaloma vykdyti.

Šios tvarkos marijampoliečiai paregūnai nutarė išmokyti vieną vyriškį, niekaip nenorėjusį baigti naktinių linksmybių bare „Žiburėlis“.

Šeštadienio naktį, apie 03.50 val., užeigoje Vytauto gatvėje T.N. (gim. 1967 m.) aktyviais veiksmais galimai pasipriešino Marijampolės apkrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus vyresniajam patruliui A.R. – nevykdė jo teisėto reikalavimo sėstis į tarnybinį automobilį.

Marijampolės apskrities VPK atstovai sekmadienį informuoja, kad dėl šio vyriškio poelgio pradėtas tyrimas, pažeidėjas gali būti nubaustas administracine tvarka.

Dėl ko policininkai naktinio gyvenimo mėgėją norėjo išvežti iš baro, nesukonkretinama.

15min.lt nuolat rašo, kad pasipriešinimas savo pareigas vykdantiems pareigūnams ir nepagarba policijai yra tapusi gana opia Lietuvos teisėsaugos problema (žr. susijusius straipsnius).

Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatyme numatyta, kad policijos pareigūnai, vykdydami jiems suteiktus įgaliojimus, vadovaujasi tik įstatymais. Įstatymais pagrįsti policijos pareigūnų reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Už šių reikalavimų nevykdymą asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka, t.y. atsako pagal Administracinių teisės pažeidimų arba Baudžiamąjį kodeksus.

Policija priminė, jog pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, galima bauda nuo penkių šimtų iki tūkstančio litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

„Jei asmuo mano, kad policijos pareigūnas konkrečioje situacijoje elgiasi neteisėtai ar netinkamai, jis vis tiek turėtų pirma paklusti pareigūno reikalavimams, o vėliau, nedelsdamas, apie tai informuoti policijos pareigūno vadovus arba Policijos departamento vadovybę. Užtikriname, kad kiekvienas gautas asmenų skundas yra tiriamas principingai ir objektyviai“, – praėjusią vasarą rašyta pranešime, kuriuo policijos bendruomenė kreipėsi į visus šalies gyventojus, primindama, kad asmenys ne tik turi naudotis turimomis teisėmis, bet ir vykdyti įstatymais nustatytas jiems pareigas bei tokiu būdu dalyvauti kartu ugdant pilietinę visuomenę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius