Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 24d. 13:22

Maskva tikisi, kad teismo sprendimas dėl Dmitrijaus Ustinovo išdavimo JAV bus peržiūrėtas

Teismas dėl Dmitrijaus Ustinovo ekstradicijos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Teismas dėl Dmitrijaus Ustinovo ekstradicijos

Maskva tikisi, kad Lietuvos teismo sprendimas dėl Rusijos piliečio Dmitrijaus Ustinovo išdavimo JAV bus peržiūrėtas. Aukšto rango Rusijos užsienio reikalų ministerijos diplomatas taip pat pažėrė priekaištų JAV dėl dvišalės sutarties pažeidimų.

„Mes tikimės, kad tai bus peržiūrėta ir teisingumas bus atstatytas artėjant apeliaciniam šio sprendimo nagrinėjimui“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos komisaras dėl žmogaus teisių, demokratijos ir įstatymo valdžios Konstantinas Dolgovas, kurį cituoja „Interfax“.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį nusprendė patenkinti Lietuvos generalinės prokuratūros pareiškimą dėl Rusijos piliečio D.Ustinovo išdavimo JAV baudžiamajam persekiojimui. Vyras įtariamas eksportavęs JAV gynybos ginkluotės sąraše esančias priemones.

Komentuodamas šį teismo sprendimą, aukšto rango Rusijos diplomatas pažėrė priekaištų Vašingtonui dėl dvišalės sutarties pažeidimų.

„Tebesitęsianti JAV praktika siuntinėti Rusijos Federacijos piliečių ekstradicijos prašymus trečioms šalims kelia mūsų labai rimtą susirūpinimą“, – sakė K.Dolgovas.

JAV rašte taip pat minimos tūkstantinės JAV dolerių sumos, kurias D. Ustinovas pervedė bendrininkui. Susidomėjus šiais sandėriais teisėsaugai, JAV teisėjas išdavė D. Ustinovo arešto orderį.

Pasak Rusijos URM atstovo, „tuo šiurkščiai ignoruojamos atitinkamos teisinės procedūros, tarp jų – dvišalė Rusijos ir JAV sutartis dėl abipusės teisinės pagalbos sprendžiant kriminalinius klausimus“.

Teisėjas Vladislavas Lenčikas pirmadienį paskelbė, kad išklausus šalių paaiškinimų, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos specialisto paaiškinimų, prokuratūros pareiškimas pagrįstas ir turi būti patenkintas.

Šis sprendimas nėra galutinis – šalys per septynias dienas jį dar galės skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Teismas atmetė D. Ustinovo aiškinimus, kad jį JAV persekioja dėl Rusijos pilietybės. Teisėjas suimtojo teiginius pavadino nepatvirtintais ir deklaratyviais. Teisėjo manymu, Rusijos pilietis nepateikė jokių politinį iš persekiojimą pagrindžiančių duomenų, o JAV kaltinimai nėra politinio pobūdžio.

Pareiškime išduoti D. Ustinovą prokuratūra nurodė, kad birželį gautas JAV teisinės pagalbos prašymas dėl 47 metų Rusijos piliečio išdavimo baudžiamajam persekiojimi. Teisinės pagalbos prašyme teigiama, kad įtariama, jog nuo pernai spalio, veikdamas bendrininkų grupėje, D. Ustinovas eksportavo ir pasikėsino eksportuoti JAV gynybos ginkluotės sąraše esančias priemones: naktinius optinio matymo prietaisus, nuotolinio matymo vaizdo kameras ir kt. Taip pat rašoma, kad jis vykdė šių priemonių kontrabandą, legalizavo nusikalstamu būdu gautus pinigus.

JAV rašte taip pat minimos tūkstantinės JAV dolerių sumos, kurias D. Ustinovas pervedė bendrininkui. Susidomėjus šiais sandėriais teisėsaugai, JAV teisėjas išdavė D. Ustinovo arešto orderį.

Sulaikyti ir suimti V. Ustinovą Lietuvos pareigūnų paprašė JAV Teisingumo departamentas – gauta žinių, kad jis per Lietuvą gali bėgti į Rusiją. D. Ustinovui kaltinimai JAV pateikti kovo 25-ąją. JAV jam gresia įkalinimas ne mažiau kaip 20 metų nelaisvės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min