Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 18d. 09:01

Mažeikiškis su dviejų paauglių pagalba laužėsi į bažnyčias, parduotuves ir mokyklą

Išdaužtas stiklas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Išdaužtas stiklas

Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Edita Ročytė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vagystėmis ir turto sugadinimu kaltinami trys mažeikiškiai. Vyriausias iš jų – jau ne kartą teistas 23 metų vyras – kaltinamas ir vaikų įtraukimu į nusikalstamą veiką.

Dviejų nepilnamečių ir juos į nusikalstamas veikas įtraukusio mažeikiškio E.M. trijulės istorija prasidėjo šių metų kovą, kai kaltinamasis E.M., pasinaudojęs savo, kaip vyresnio pagal amžių, autoritetu bei pažadėjęs už pavogtus ir parduotus daiktus duoti pinigų, bandė įsibrauti į Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią.

Kovo 5-osios naktį vykdytas nusikaltimas baigėsi nesėkmingai – laužtuvu išlaužę šonines paradines bažnyčios duris, jie ketino pavogti aukų dėžutėje buvusius beveik 500 eurų, tačiau to padaryti nepavyko – suveikus signalizacijai į įvykio vietą atskubėjo apsaugos darbuotojai.

Telšių apskrities VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė, kad be laužimosi į bažnyčią Mažeikiuose, kovo mėnesį buvo bandyta įsibrauti į dar 9 objektus Mažeikių mieste ir rajone. Nusikaltimų grandinė nutrūko tik kaltinamiesiems skyrus griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Tyrimo duomenimis, ta pati kompanija kaltinamųjų galimai išlaužė Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčios duris ir pagrobė kelis aukų dėžutėje rastus eurus. Po kurio laiko tame pačiame miestelyje esančioje parduotuvėje jie išlaužė langą, duris, sudaužė viduje laikytus kiaušinius ir pabėgo.

Kaltinamieji apsilankė ir Ventos miestelyje, kur išlaužę parduotuvės duris pagrobė seife bei kasos aparate buvusius pinigus, kamerą, telefoną ir maisto prekių.

Po kelių dienų nuo šių įsilaužėlių nukentėjo Viekšnių miestelio gyventojai. Trijulė įsibrovė į Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus patalpas. Ten sugadino kasos aparatą, po patalpas išbarstė rastus maisto produktus ir pagrobė pinigus.

Tą patį rytą jie apsilankė ir priešais esančioje parduotuvėje, kur apgadino turtą ir pabėgo nespėję išlaužti antrųjų parduotuvės durų pasirodžius parduotuvės savininkui. Viekšniuose taip pat įsilaužta į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, veterinarijos vaistinę, individualią įmonę, muziejaus patalpas ir kirpyklą.

Kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Iš viso byloje pareikšti ieškiniai beveik 4000 eurų turtinei žalai atlyginti

Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato įvairias bausmes, tarp kurių – ir laisvės atėmimas iki 6 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:25
03:24
04:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min