Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 11:11

Miestelio bibliotekininkę išžaginęs ir nužudęs pumpėniškis stos prieš teismą

R.N. vedamas į teismą
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / R.N. vedamas į teismą

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą didelį visuomenės atgarsį sukėlusioje byloje. Į teisiamųjų suolą netrukus sės 21-erių metų Pasvalio rajono gyventojas R.N., kaltinamas vagystėmis, išžaginimu ir itin žiauru nužudymu.

Ramų Pumpėnų miestelį žinia apie nužudytą 55 metų vietos gimnazijos bibliotekininkę sukrėtė pernai lapkritį. Vienos gyvenusios moters kūnas su smurto žymėmis buvo rastas jos nuosavo namo kieme esančioje malkinėje lapkričio 27-ą dieną.

Įtarimai nužudymu krito ant jos buvusio kaimyno R.N., anksčiau su tėvais gyvenusio netoliese, kartais jai pagelbėdavusio prižiūrint sodybą.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Įvykio vietoje

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai ėmėsi intensyvių veiksmų, ieškodami įtariamojo.

Buvo gauta duomenų, kad jaunuolis gali būti išvykęs į Panevėžį, todėl visiems budintiems ekipažams buvo išplatintos jo nuotraukos, informacija apie paiešką. Po kelių valandų Panevėžyje patruliavę pareigūnai R.N. sulaikė einantį gatve.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./R.N. vedamas į teismą
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./R.N. vedamas į teismą

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuroro Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Donato Skrebiškio teigimu, R.N. kaltinamas itin žiauru bejėgiškos būklės moters nužudymu slepiant kitą nusikaltimą – jos išžaginimą.

Manoma, kad nužudęs moterį kaltinamasis pernakvojo jos namuose, pavogė ten rastus vertingus daiktus ir pardavinėjo juos lombarduose.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad R.N. užpulti pažįstamą moterį planavo iš anksto. Pirmiausia moteris buvo išžaginta ir peiliu subadyta tiesiog namo kieme.

Vėliau ekspertai nustatė, kad moteris buvo žiauriai subadyta peiliu, jos kūne rasta daugiau nei 20 durtinių žaizdų.

Pasak prokuroro D.Skrebiškio, nors reikėjo atlikti daug ekspertizių, gauti reikalingas specialistų išvadas, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas per 6 mėnesius.

Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą. Baudžiamasis kodeksas už tyčinį nužudymą numato laisvės atėmimą iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min