Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miškų lankytojai sudegino jiems skirtas poilsiavietes

Poilsiavietė miške
Aplinkos ministerijos nuotr. / Poilsiavietė miške
Šaltinis: 15min
0
A A

Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Jūrės girininkijoje buvo padegtos dvi miškų lankytojų pamėgtos „Grybynės“ ir „Užbalės“ poilsiavietės. Miškų urėdija patyrė 4,5 tūkst. lt nuostolių. Dėl šio nusikaltimo vyksta ikiteisminis tyrimas, ieškomi padegėjai, praneša Aplinkos ministerija.

„Dar prieš keletą metų piktavaliai aplaužė pavėsines, - sakė Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Miškų atkūrimo ir apsaugos skyrius vedėjas Petras Kanapienis. - Šį kartą dar ir padegė. Jūrės girininkijos darbuotojai gavę pranešimą apie gaisrą, atskubėję rado „Grybynę“ apdegusiu stogu, miško lankytojų apgesintą smėliu. Tą patį vakarą buvo gautas pranešimas apie degančią kitą pavėsinę. Deja, nuvykus į mišką, ši poilsiavietė jau buvo visiškai suniokota gaisro“.

Aplinkos ministerijos duomenimis, vien praėjusiais metais Lietuvos miškų urėdijos, tęsdamos rekreacinės infrastruktūros valstybiniuose miškuose plėtros, tvarkymo ir priežiūros darbus, investavo beveik 4 mln. litų. Atnaujinta 925 ir naujai įrengta 60 rekreacinių objektų – pažintinių, mokomųjų, rekreacinių ir kt. takų, atokvėpio vietų, regyklų, poilsiaviečių, stovyklaviečių ir kt. Daug laiko, darbo ir lėšų reikalauja šiukšlių surinkimas ir išvežimas. Pasak Petro Kanapienio, apmaudu, kad didelis ir nelengvas miškininkų triūsas kartais lieka ne tik neįvertintas, bet ir sunaikintas.

Visuose miškuose daug įspėjamųjų ženklų „Nešiukšlink!“, „Neniokok gamtos!“, „Nepadek!“ Miškininkai ir aplinkosaugininkai tikisi, kad visi miškų lankytojai juos perskaitys, susimąstys apie jų prasmę, pasijaus atsakingi už tą gražią ir rūpestingai prižiūrima aplinką, kur jie atvyksta pasirinkti grybų, uogų, ramiai pailsėti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ministerija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min