Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 13, 14:42

Mįslingame Giedrės Raguckaitės dingime ir nužudyme – netikėtas bylos proveržis Airijoje

Praėjus daugiau nei trejiems metams po dingimo 29 metų lietuvės kūnas iki šiol nerastas. Nei įvykio įkarštyje, nei per vėlesnius intensyvius paieškos veiksmus kaltininkų nustatyti nepavyko. Tačiau 2022 m. pradžioje, praėjus daugiau nei 3,5 metų nuo Giedrės Raguckaitės dingimo, Airijos kriminalistams, tikimasi, pavyko atlikti reikšmingą postūmį šioje byloje – vienam asmeniui pareikštas įtarimas.
Giedrė Raguckaitė
Giedrė Raguckaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Airijoje Giedrė Raguckaitė dingo be žinios 2018 m. gegužę, jos paiešką vykdė ir Airijos, ir Kauno apskrities policija.

Jaunos moters kūnas iki šiol nerastas, tačiau surinktas nemažas kiekis įvairaus pobūdžio duomenų leido tyrėjams daryti išvadą, kad paskutinį kartą gyva Leitauno gyvenvietėje matyta Lietuvos pilietė tikriausiai buvo nužudyta.

15min primena, jog dėl žmogžudystės anksčiau buvo sulaikyti du Lietuvos piliečiai, tačiau jie abu, nesant akivaizdžių kaltės įrodymų, netrukus buvo paleisti ir tyrimas ilgą laiką išliko aklavietėje.

Tuo metu šiomis dienomis Airijos žiniasklaida aptakiai praneša apie galbūt reikšmingą bylos proveržį.

Kaip skelbia vietos spauda, neseniai pareigūnai dėl visai kitų teisės pažeidimų sulaikė vieną Lietuvos pilietį, kuriam nurodyta atlikti laikino laisvės atėmimo bausmę Co Laois mieste. Arešto Midlando kalėjime metu netikėtai įvyko jo apklausa ir G.Raguckaitės dingimo bei nužudymo byloje. Teigiama, kad pareigūnai vyriškiui pareiškė įtarimus ir, kol atliekami procesiniai veiksmai, papildomai paliko jį uždarytą mažiausiai 24 val. terminui.

2018–2019 m. G.Raguckaitės paieškų bei galimo nužudymo drama buvo sujaudinusi tiek Airijos, tiek Lietuvos visuomenes (žr. susijusius straipsnius). Vienas labiausiai gluminančių dalykų buvo tai, kad buvo įvardijami asmenys, savo akimis matę jaunos merginos patiriamą nežmonišką smurtą. Tačiau liudininkai esą pabūgo bendradarbiauti su teisėsauga, baimindamiesi nuožmių nusikaltėlių keršto.

Neoficialiomis airių žiniasklaidos žiniomis, dabar sulaikytas įtariamasis yra būtent vienas iš tų ir anksčiau į policijos akiratį patekusių vyriškių, kuriuos teko paleisti dėl įkalčių stygiaus. Beje, kito anuomet kaltinimų išvengusio vyro jau nebėra tarp gyvųjų – neseniai pranešta apie jo savižudybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min