Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 26d. 19:45

Mokinių talką Alytaus r. sutrikdė šiurpus radinys – policija svarsto kelti bylą dėl mirusiojo išniekinimo

Asociatyvi iliustracija
15min archyvo nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Daugų seniūnijoje (Alytaus r.) Didžiulio ežero pakrantę tvarkę moksleiviai surado išmestą urną su žmogaus pelenais.

Ši talka Alytaus rajone vyko dar prieš Velykas.

Pradinėje policijos užfiksuotoje medžiagoje apie šį įvykį rašoma, kad balandžio 19 d., po vidurdienio, 12 val. 40 min., Daugų seniūnijoje organizuotoje moksleivių talkoje, tvarkant Didžiulio ežero pakrantę, vandenyje pastebėta ir ištraukta metalinė juodos spalvos ovalo formos dėžutė. Kai kas iškart įtarė, kad tai gali būti urna, todėl buvo iškviesti pareigūnai.

Vandenyje pastebėta metalinė juodos spalvos ovalo formos dėžutė. Paaiškėjo, kad tai jau surūdijusi urna.

„Pareigūnai pasitelkė į pagalbą specialistus iš vienos įmonės, užsiimančios kremavimo paslaugomis. Buvo patvirtinta, kad tai tikrai galėtų būti urna. Tačiau urna jau yra aprūdijusi, todėl reikia detalesnės ekspertizės“, – 15min papasakojo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.

Formaliai dabartinę tyrimo stadiją pareigūnai vadina aplinkybių „patikslinimu“. Tik surinkus papildomą informaciją bus iki galo apsispręsta, ar šiuo atveju verta kelti baudžiamąją bylą dėl mirusio asmens palaikų išniekinimo.

„Paprastai urnose būna žetonas, ant kurio yra identifikacinis numeris – galima sistemoje pažiūrėti, kieno tai yra palaikai. Bet šiuo atveju toks žetonas nėra rastas, dėl to tyrėjams yra sunkiau“, – teigė Alytaus apskrities policijos atstovė.

Pelenų istorija Olando Kepurėje

Šių metų pradžioje 15min pasakojo istoriją, kaip mirusiojo valia Baltijos pajūryje, Olando Kepurėje, išbarstyti jo pelenai, o jo artimiesiems grėsė bauda.

Tuo konkrečiu atveju pajūryje pelenų išbarstymo vietoje net buvo rastas K.Janulevičienės minėtas identifikacinis žetonas.

Olando Kepurėje išbarstyti pelenai įvertinti kaip laidojimo įstatymo pažeidimas.

Pajūrio regioninio parko nuotr./Olando kepurėje aptikti išbarstyti pelenai, o šalia ženkliukas su užrašu Kėdainiai.
Pajūrio regioninio parko nuotr./Olando kepurėje aptikti išbarstyti pelenai, o šalia ženkliukas su užrašu Kėdainiai.

„Viešiname šitą dalyką, kad žmonės pagalvotų, ką daro, pagalvotų apie kitus. Kas norėtų ateiti į paplūdimį, parką ar gražią vietą, kaip kad Olando Kepurė, kuri yra viena lankomiausių vietų, ir vaikštinėti tarp išpiltų palaikų? Tai nesuteikia charizmos šiai teritorijai“, – yra komentavęs Pajūrio regioninis parko ekologas Erlandas Paplauskis.

Gresia dvejopa atsakomybė

Už mirusiojo palaikų išniekinimą numatoma arba baudžiamoji, arba administracinė atsakomybė.

Baudžiamojo kodekso 311 straipsnis reglamentuoja:

1. Tas, kas neteisėtai paėmė mirusiojo palaikus ar jų dalį arba tyčiojosi iš mirusiojo palaikų, arba juos išniekino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Tas, kas neteisėtai atkasė kapą ir išniekino mirusiojo palaikus ar iš jų tyčiojosi arba paėmė ten buvusius daiktus, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tuo metu administracinių nusižengimų kodekso 369 straipsnis yra pavadintas „Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytų kapinių priežiūros ir žmogaus palaikų gabenimo transporto priemonėmis reikalavimų pažeidimas.“

Už žmonių palaikų laidojimo taisyklių pažeidimą policijai surašius protokolą gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min