Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Muitininkai sustabdė garsių prekinių ženklų ir pavojingos buitinės chemijos klastojimą

Lietuvos muitinės pareigūnai 2015 metais sugebėjo užkirsti kelią klastočių verslui. Falsifikuojamos buitinės chemijos priemonės galėjo sukelti sveikatos problemas niekuo nenutuokiantiems vartotojams, trečiadienį praneša Lietuvos muitinė.
Klastotės
Klastotės / Lietuvos muitinės nuotr.

2015 metais Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė beveik 80 tūkstančių vnt. prabangių kompanijų prekių klastočių. Palyginti su 2014 m., šis skaičius išaugo daugiau negu du kartus, kai buvo sulaikyta beveik 33 tūkst. vienetų klastotų prekių.  

Su padirbinių gamintojais ar žmonėmis, gabenusiais falsifikuotus daiktus, muitininkai pernai susidūrė daugiau kaip 750 kartų (2014 metais užfiksuoti 506 atvejai). 

Pasak pareigūnų, daugiausia klastotų daiktų aptinkama smulkiose pašto siuntose, kai internetu, dažniausiai iš Kinijos užsakytuose siuntiniuose, į Lietuvą siunčiami garsiais ženklais pažymėti drabužiai, sporto avalynė, mobilieji telefonai ir jų priedai, vaikiški žaislai, rankinės, piniginės, kvepalai ar kosmetika.

Klastotės į Lietuvą bandomos gabenti ir lėktuvais vykstančių keleivių lagaminuose. Pietų Europos ar Šiaurės Afrikos kurortuose atostogaujantys lietuviai susigundo žemomis prabangiais ženklais pažymėtų daiktų kainomis ir pripildo savo lagaminus klastotų drabužių, rankinių, saulės akinių ir kitų smulkių prekių. Oro uostuose dirbantys muitininkai pasakoja nuolat susiduriantys su piliečiais, kurių lagaminuose randamos klastotės yra vežamos siekiant gauti turtinės naudos – perparduoti jas lietuviškose interneto tinklapiuose ar nelegaliose prekyvietėse.

Tačiau pernai pasitaikė atvejų, kai prekių klastotės per Lietuvos teritoriją keliavo ir vilkikais. Liepos mėnesį Marijampolės apylinkėse muitinės mobiliosios grupės pareigūnai sustabdė vilkiką, gabenusį daugiau kaip 9 tūkst. sporto batelių „Nike“ „Adidas“, „Converse“ porų.

Iš pažiūros solidžių gamintojų sporto avalynė buvo vežama drėgnose aplamdytose kartoninėse dėžėse, atmestinai sugrūsta į paprastus polietileninius maišelius ir be drėgmės sugėriklių. Krovinio vertė nesiekė net 10 tūkst. eurų, taigi, vidutiniškai viena batų pora buvo įkainota kiek daugiau nei 1 euru, o tokiais atvejais dar labiau kyla įtarimų, kad vežami batai nėra pagaminti legaliai.

Tarp klastočių – pasaulinio garso buitinė chemija

Saugodami šalies rinką nuo kenksmingų produktų pernai muitininkai aptiko ir uždarė nelegalų buitinės chemijos gamybos fabriką, kuriame buvo masiškai falsifikuojamos žinomų kompanijų skalbimo priemonės.

Po keletą mėnesių trukusio tyrimo žiemos pradžioje muitininkai atskleidė nusikalstamą buitinės chemijos gamintojų verslą, kai Šiaulių rajone įkurtame fabrikėlyje antisanitarinėmis sąlygomis ir nesilaikant jokių higienos normų iš neaiškios kilmės chemikalų buvo gaminama žinomų pasaulio kompanijų („Ariel“, „Lenor“, „Vanish“, „Fairy“, Head&Shoulders“, „Mister Proper“) produkcija.

 Šioje pogrindinėje gamykloje ir netoliese esančiuose sandėliuose muitininkai konfiskavo beveik 150 tonų žaliavos ar iš jos pagamintų produktų, kurių bendra vertė gali siekti apie 300 tūkst. eurų, o trys Lietuvos įmonės, įtariama, užsiėmusios tokio pobūdžio nelegalia veikla, turi rimtų problemų su teisėsaugininkais.

Taip buvo užkirstas kelias rinkoje atsirasti sveikatai kenksmingoms prekėms, kurių nusipirkę nieko neįtariantys vartotojai galėjo turėti rimtų sveikatos problemų.

Muitinės pareigūnai įspėja, kad gaminiai, pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, daro žalą ne tik šių teisių savininkams, bet ir valstybės biudžetui, sąžiningam verslui ir vartotojui, o dėl neaiškios sudėties gali pakenkti vartotojo sveikatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius