Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 14d. 15:57

Namuose sumuštai mergaitei priteisė 4000, berniukui – 1000 litų

Muštynės
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Muštynės

Už smurtą prieš mažamečius vaikus pasvalietis A.C. neteko laisvės vieneriems metams ir mėnesiui – tokį sprendimą priėmė Pasvalio rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs rajono apylinkės prokuratūros prokurorės Rūtos Grušienės perduotą nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamąją bylą.

Teismas taip pat patenkino Pasvalio rajono apylinkės vyriausiosios prokurorės Olgos Vasiliauskienės, ginusios mažamečių interesus, ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo – nuteistasis privalės sumokėti penkis tūkstančius litų nuo nusikaltimo nukentėjusiems vaikams: mergaitei – keturis, berniukui – vieną tūkstantį litų.  Pernai vasarą Pasvalio rajono Norgėlų kaime 27 metų pasvalietis A.C., apsvaigęs nuo alkoholio ir supykęs, kad vaikai sujaukė namus, sumušė sugyventinės šešiametę dukrelę ir trejų metų sūnų. Mergaitei teko ne mažiau trylika smūgių ranka, šlepete ir diržu su metaline sagtimi, berniukui buvo suduota diržu ne mažiau dviejų smūgių.

Socialinės rizikos šeimą aplankiusioms vaiko teisių apsaugos darbuotojoms vaikai skundėsi, kad buvo mušami ir jiems labai skaudėjo. Mergaitė buvo labai sumušta – užgauta kairė akis ištinusi, net neatsimerkė, veidukas paraudęs, kojytės nusėtos mėlynėmis, ant nugarytės ties juosmeniu matėsi nedidelė trikampė diržo sagties žymė.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikiusi Pasvalio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Rūta Grušienė teigia, kad savo sugyventinės mažamečius vaikus sužalojęs asmuo privalėjo padėti juos prižiūrėti, auklėti ir sudaryti saugias gyvenimo sąlygas, tačiau jis dažnai mušdavo vaikus ir jų motiną.  Pasak prokurorės, kartu su mažamečiais gyvenančio šeimoje suaugusio asmens smurtinis elgesys, padarytas vaikų atžvilgiu, sukėlė ilgalaikį fizinį skausmą, jie patyrėdvasinį sukrėtimą ir negalėjo jaustis saugūs. Todėl abu mažamečiai buvo išvežti į vaikų globos namus, vėliau jiems surasti globėjai.

Įstatymas tam, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė fizinį skausmą mažamečiui, numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų.
 

Temos: 2 Vaikas Teismas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min