Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 19d. 12:20

Nevaikiški vaikų žaidimai

Kauno Kalniečių mikrorajone bendraamžius terorizavę vaikai buvo apsiginklavę suvenyriniais, dujinius pistoletus imituojančiais žiebtuvėliais.

Suvenyriniu pistoletu-žiebtuvėliu "ginkluotiems" Kauno paaugliams įžūlumo netrūko. Jų fiasko tapęs išpuolis buvo įvykdytas per pačias vakarinio piko valandas - Čečėnijos aikštėje, į kurią išeina ne vieno Kalniečių mikrorajono daugiabučio langai, o kaimynystėje - ir prekybos centras.

Ieškojo nuotykių

Šioje aikštėje antradienio pavakarę, atsinešę garso kolonėles, treniravosi, mokydamiesi vadinamųjų gatvės šokių, 14-os ir 16-os metų jaunuoliai. Jie užkliuvo trims nuotykių ieškantiems bendraamžiams. Nors vienam jų buvo vos 13, Žaliakalnio policijos komisariato darbuotojams berniukas - gerai žinomas.

Kartu su 13-mečiu prie gatvės šokėjų kabinėjosi ir ligi šiol į policijos akiratį nepatekęs 15-metis. Pastarojo tėvai uždarbiauja Anglijoje. Pavojingiausiu brendimo laikotarpiu jis paliktas senelių priežiūrai. Šie teisinasi nežinoję, kad jų vaikaitis turi žiebtuvėlį - mažo revolverio kopiją.

Iš pradžių nepilnamečiai plėšikai iš bendraamžių pareikalavo cigarečių. Kai šie atsakė, kad nerūko, liepta atiduoti pinigus.

Užsimanė parūkyti

Iš pradžių nepilnamečiai plėšikai iš bendraamžių pareikalavo cigarečių. Kai šie atsakė, kad nerūko, liepta atiduoti pinigus. Išgirdęs dar vieną neigiamą atsakymą, 15-metis ėmė elgtis kaip savitarnos parduotuvėje - pradėjo rinkti kolonėles. Tam priešintis bandžiusiems šokėjams pagrasinta "pistoletu". "Nesiartinkite - nušausiu!" - pareiškė 15-metis. Kartu su kolonėlėmis buvo pagrobtas ir MP3 grotuvas bei mobiliojo ryšio telefonas. Nešini grobiu plėšikai pabėgo. Kartu su jais - ir trečiasis jų draugas, tebuvęs pasyviu stebėtoju.

Apiplėštieji ne tik gerai įsidėmėjo, kaip atrodo jų skriaudikai, bet ir šiuos pasekė - iki vienos mikrorajono mokyklos, kurią anksčiau lankė 13-metis. Jų akylumas padėjo policijai rasti įtariamuosius jau kitą dieną.

Yra daugiau įtarimų

Manoma, kad ir ankstesni panašūs išpuoliai prieš mikrorajono paauglius - 13-mečio ir 15-mečio darbas. Pastarasis tikina, kad suvenyrinį pistoletą pas jį netyčia paliko 18-metis pažįstamas. Paklaustas, kodėl radęs jo negrąžino, atsakyti negalėjo.

Už plėšikavimą Lietuvoje baudžiama nuo 14 metų, todėl įtarimas pareikštas tik 15-mečiui.

Tabako parduotuvėse bei kioskuose, viename iš kurių ir "apsiginklavo" plėšikaujantys paaugliai, parduodami ne tik pistoletai-žiebtuvėliai. Juose galima įsigyti ir panašios paskirties "granatų". Ne kiekvienam senesnio amžiaus žmogui ar vaikui lengva atskirti tokius "suvenyrus" nuo tikrų ginklų. Būtent tokioms socialinėms grupėms priklausantys asmenys - plėšikaujančių paauglių taikinys.

Pernai Kauno Ąžuolyno parke plėšikavę paaugliai taip pat grasino aukoms pistoletu. Sulaikius įtariamuosius paaiškėjo, kad jie buvo ginkluoti žaisliniu pistoletu.

Anot pareigūnų, po tokių atvejų policijos suvestinėse atsirado apibrėžimas - "daiktas, panašus į pistoletą". Nors ši siautėjančių paauglių istorija ir turi laimingą pabaigą, policija pataria: pamačius "daiktą, panašų į pistoletą", geriau nerizikuoti ir paklusti plėšiko valiai. Kartu reikėtų stengtis įsidėmėti kaip galima daugiau užpuoliko bruožų.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min