Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nigerijos pilietis Babatunde Oyelana nuteistas už žurnalisto sumušimą

Babatunde Oyelana teisme
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Babatunde Oyelana teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį leidimą gyventi Lietuvoje turinčiam Nigerijos piliečiui Babatundei Oyelanai (g. 1980 m.) už viešosios tvarkos pažeidimą ir skyrė jam 80 parų arešto bausmę.

Už 18-metės vilnietės išžaginimą jau nuteistas Nigerijos pilietis Babatunde Oyelana sulaukė bausmės ir kitoje baudžiamojoje byloje – dėl išpuolio prieš žiniasklaidos atstovą.

B.Oyelana nuteistas už tai, kad 2010 metų birželio 23 dieną apie 10.30 val. viešoje vietoje, Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo salėje, įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkai ir aplinkiniams: iki prasidedant teismo posėdžiui jį fotografuojančiam „Delfi" reporteriui Dainiui Sinkevičiui spyrė vieną kartą dešine koja į veido sritį, tokiu būdu padarydamas nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą ir išmušdamas iš rankų fotoaparatą „Canon", ir tokiais veiksmais sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.

Teisiamajame posėdyje kaltinamasis nepripažino savo kaltės paaiškino, kad jis 2010 metų birželio 23 dieną atvyko į teismą su dviem konvojaus pareigūnais, kurie jį lydėjo iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus. Tą dieną teisme turėjo vykti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Jo niekas neperspėjo, kad teisme bus daug žmonių ir jį fotografuos. Jam einant į posėdžių salę, jau koridoriuje žurnalistai, fotografai ėmė jį fotografuoti. Tuo metu, kai konvojaus pareigūnas posėdžių salėje keitė jam antrankius, jis negali pasakyti, kas nutiko. Po kelių savaičių jis sužinojo, kad yra žmogus, kuriam jis tąkart posėdžių salėje įspyręs. Anot kaltinamojo, kai apie tai išgirdo, tuomet atsiprašė nukentėjusiojo.

Nors kaltinamasis savo kaltės nepripažino, jo kaltė įrodyta nukentėjusiojo, liudytojų parodymais, teismo posėdžio metu peržiūrėta filmuota medžiaga, specialisto išvada.

Skirdamas bausmę kaltinamajam B.Oyelanai teismas atsižvelgė į tai, kad padaryta nusikalstama veika nesunki, padaryta tiesiogine tyčia, baigta. Atsižvelgta į tai, kad nukentėjusiojo fotoaparatas nesugadintas, jam padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas, kad kaltinamasis atsiprašė nukentėjusiojo, nėra nustatyta jo atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių bei į jo asmenybę.

Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo 2010 m. spalio 4 dienos nuosprendis, kuriuo B.Oyelana pripažintas kaltu dėl išžaginimo ir jam skirta 3 metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, šiuo metu dar neįsiteisėjęs, todėl šiuo ir minėtu nuosprendžiu paskirtos bausmės nesubendrintos.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui, pažymima teismo atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audrio Kutrevičiaus trečiadienį išplatintame pranešime.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žurnalistas D.Sinkevičius (deainėje) teisme.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žurnalistas D.Sinkevičius (dešinėje) teisme.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min