TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegija grąžino Lietuvoje prieglobsčio prašiusį ir iš jos pabėgusį gruziną

Suklastoti dokumentai
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr. / Suklastoti dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvą iš Norvegijos grąžintas Gruzijos pilietis, Lietuvoje prašęsis prieglobsčio, tačiau iš jos pabėgęs. Tai jau antras panašus atvejis per savaitę.

Ketvirtadienį į Vilniaus oro uostą iš Oslo atskridusiame lėktuve buvo ir iš Norvegijos išsiųstas 30-metis Gruzijos pilietis. Norvegija jį grąžino pagal Dublino II reglamentą, nes Lietuva yra pirmoji šalis, kurioje šis gruzinas buvo pasiprašęs prieglobsčio.

Jį vasario 13 d. pasienyje su Baltarusija sulaikė VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai. Tuomet sienos pažeidėjas pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Vasario 22 d. Migracijos departamento sprendimu prieglobstį suteikti jam atsisakyta. Kitą dieną gruzinas kaip nelegalus migrantas buvo apgyvendintas VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje. Buvo pradėtos procedūros jį išsiųsti iš Lietuvos.

Tačiau gruzinas sprendimą nesuteikti prieglobsčio apskundė. Kol turėjo būti svarstomas užsieniečio skundas, jis, kaip ir kiti prieglobsčio Lietuvoje prašytojai, išsaugojo teisę parai išeiti iš URC ir judėti šalies teritorijoje.

Tuo pasinaudodamas gruzinas balandžio 21 d. iš centro išėjo ir pasipustė padus iš Lietuvos. Norvegijoje jis pateko į rankas šios šalies teisėsaugininkams ir vėl atsidūrė Lietuvoje.

Sulaikytąjį Vilniaus oro uosto pasieniečiai uždarė į areštinę. Manoma, kad artimiausiu metu jis vėl bus apgyvendintas URC kaip nelegal;us migrantas.

Tai jau antras panašus atvejis per savaitę. Praėjusį ketvirtadienį Vilniaus oro uosto pasieniečiai sulaikė irgi reisu iš Oslo išsiųstą 48 metų Gruzijos pilietį. Vasario viduryje pasienyje su Baltarusija jį buvo sulaikę VSAT pareigūnai. Tuomet gruzinas Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio ir pateko į URC Pabradėje.

Vasario pabaigoje jam atsisakyta suteikti prieglobstį, bet vilkindamas laiką gruzinas dėl šio sprendimo vis skundėsi teismui, išsaugodamas teisę likti URC. Gegužės pradžioje dar nesibaigus teisminiams procesams gruzinas parai išėjo iš centro ir į jį nebegrįžo. Rugpjūtį jis buvo sulaikytas Norvegijoje ir pagal Dublino II reglamentą grąžintas į Lietuvą.

Asmens apžiūros metu Vilniaus oro uosto pasieniečiai pas šį vyrą rado suklastotą Gruzijos vairuotojo pažymėjimą bei lietuvišką asmens tapatybės kortelę, kuri nebuvo suklastota, tačiau paskelbta negaliojančia nuo šių metų balandžio. Dėl suklastoto dokumento pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Šiuo metu šis Gruzijos pilietis kaip nelegalas yra uždarytas URC.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min