Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 2d. 14:11

„Daktarų“ gaujos vadeivos E.Abariaus žmona nuteista už Akių ligų klinikoje paliktą „tortuką“

Egidijus Abarius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Egidijus Abarius, daugiau nei prieš dešimtmetį nuteistas nužudyto kunigo Ričardo Mikutavičiaus meno kolekcijos dingimo byloje.

Kauno apylinkės teismas 979 eurų bauda už bandymą papirkti gydytoją nubaudė Poliną Abarienę, ji yra kartu su Henriku Daktaru toje pačioje byloje kalėti nuteisto Egidijaus Abariaus žmona.

Bauda nubausta saldumynais papirkti medikus bandžiusi E.Abariaus, vadinamo buvusios „daktarų“ grupuotės vienu iš vadeivų, sutuoktinė.

Gruodžio 29 dieną priimtame teismo baudžiamajame įsakyme skelbiama, kad P.Abarienė gegužę Kauno klinikų Akių ligų klinikos patalpose, davė 27,40 euro vertės kyšį – tortą ir sausainius gydytojai oftolmologei D.S. už tai, kad gydytoja D.S., teikdama viešąsias medicinos paslaugas, suteikė jai konsultaciją dėl galimybės sutuoktiniui E.Abariui gauti siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo. Kyšis taip pat buvo duotas už gydytojos D.S. kitokį palankumą teikiant E.Abariui medicinines paslaugas ateityje.

Dukra pasakė, kad pinigų jos maišelyje nebuvo, tada P.Abarienė suprato apsirikusi ir pinigus įdėjusi ne į dukrai skirtą maišelį. Teismas šia versija patikėjo, 200 eurų grąžinti E.Abariaus žmonai.

Maišelyje taip pat buvo rasta 200 eurų. P.Abarienė teigė, kad pinigų prašė dukra, kuri ėjo aplankyti draugės ir taip pat prašė saldumynų. Moteris buvo paruošusi kelis saldumynų paketus – ir sau, ir dukrai. Pinigus įdėjo į vieną maišelių. Vėliau jai dukra pasakė, kad pinigų jos maišelyje nebuvo, tada P.Abarienė suprato apsirikusi ir pinigus įdėjusi ne į dukrai skirtą maišelį.

Teismo sprendimu 200 eurų bus grąžinti P.Abarienei.

Ikiteisminio tyrimo metu P. Abarienė savo kaltę pripažino pilnai, pranešė STT.

Liudytoja apklausta gydytoja D.S. pasakojo, kad į jos kabinetą atėjusi moteris pasiteiravo apie paciento, kuris turėjo atvykti kitą dieną, akių būklę. Moteris paklausė, ar D.S. galėtų duoti išsamų išrašą apie paciento akių būklę ir paaiškino, kad advokatas norėtų pasiteirauti, ar nepriklauso pacientui siuntimas į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

Atvertusi ligos istoriją, gydytoja prisiminė pacientą ir moteriai pasakė, kad paciento kairioji akis buvo gydyta lazeriu ir kitą dieną, įvertinusi gydymo rezultatus, duos išsamų išrašą. Pagal ligos istorijoje buvusią informaciją, moteriai pasakė, kad įvertinus paciento regos funkcijas, akių būklę šiuo metu netikslinga jį siųsti dėl specialiųjų poreikių nustatymo. Moteris, išklausiusi jai suteiktą informaciją, padėkojo žodžiu ir ėjo pro duris.

Tačiau gydytoja pastebėjo, kad moteris kabinete prieš jos darbo stalą paliko didelį maišą. Ji moteriai šūktelėjo, kad paliko maišą ir jį pasiimtų, tačiau moteris tarpduryje pasakė, kad tai tik „tortukas“ ir išėjo. Pokalbio metu su moterimi kabinete buvo ir slaugytoja. Baigus tvarkyti tos dienos pacientų ligų istorijas, pradariusi moters paliktą ant grindų tarp jos darbo stalo ir durų maišą, jame pamatė permatomos spalvos pakuotėse esančius saldumynus ir baltos spalvos voką.

Pradariusi voką, pamatė krūvelę pinigų – eurų, tačiau pinigų nelietė, neišėmė, neskaičiavo. Iš karto pamanė, kad moteris netyčia maiše paliko saldumynus ir voką su pinigais. Apie paliktus daiktus informavo ligoninės vadovybę, kuriai atvykus, ji surašė dėl įvykio paaiškinimą.

Paaiškinimą ir moters paliktus daiktus pasiėmė klinikų vadovybė. Medikė teigė, kad iš moters jokių pinigų ar saldumynų ji neprašė, tik suteikė konsultaciją apie jos prašomą pacientą.

E.Abariui yra skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė,

Daugiau nei prieš dešimtmetį E.Abarius buvo nuteistas nužudyto kunigo Ričardo Mikutavičiaus meno kolekcijos dingimo byloje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min