Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuolatinių policijos perspėjimų nepaisantys asmenys ir toliau leidžiasi apgaudinėjami sukčių

Į pareigūnus kreipėsi trys apgautos moterys. Sukčiams iš savo aukų pinigus pavyko išvilioti prisistačius bankų darbuotojais, policininkais ir elektros tinklų darbuotojais.
Finansai
Iliustracinė nuotrauka: pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Ketvirtadienį apie 9 val. Kaune, Rasytės gatvėje, nepažįstama moteris prisistačiusi banko atstove, apgaulės būdu iš M.A.K. (gimusi 1937 m.) išviliojo 1 tūkst. 100 litų ir 300 JAV dolerių (782 litai 86 centai). Moteris buvo tamsaus gymio, apie 35 - 45 m. amžiaus, trumpų juodos spalvos plaukų, stambaus kūno sudėjimo, apie 165 cm ūgio.

Tą pačią dieną gautas R.A.D. (gimusi 1939 m.) pranešimas, kad trečiadienį tarp 23 val. ir 23.30 val. Kaune, K.Griniaus gatvėje, jai į namų telefoną paskambinę nepažįstami asmenys, prisistatę policijos pareigūnais, apgaule išviliojo 1 tūkst. 600 litų. Pinigus paėmė apie 30 metų amžiaus, lieso kūno sudėjimo vyriškis.

Apie 10 val. Kėdainių rajone, Dotnuvos miestelyje, Vytauto gatvėje, į K.M. (gimusi 1938 m.) namus atėjo du apie 30 m. amžiaus vyrai, kurie prisistatę elektros tinklų darbuotojais ir apžiūrėję elektros skydinę bei visą elektros instaliaciją paaiškino, kad reikia pakeisti elektros laidus ir jungiklius. Taip vyrai apgaule iš moters išviliojo 600 litų.

Kauno apskrities VPK praneša, kad sukčiai įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Policija primena, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi norint naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Vadinamieji telefoniniai sukčiai prisistato anūkais, teisėsaugos pareigūnais ar banko darbuotojais. Žmonės įtikinami, kad tikrai kalbasi būtent su tuo asmeniu, su tam tikros įstaigos darbuotoju.

Sukčiai, neva rūpindamiesi, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų ar iš jos nebūtų paimti pinigai, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavę, ne tik ištuština sąskaitą, bet ir sąskaitos savininko vardu paima greitųjų kreditų.

Kauno apskrities policija dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais, neatiduotų sukčiams pinigų ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, banko ar kokios kitos tarnybos vardu. Nei tarnybų pareigūnai, nei bankų darbuotojai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

Policija primena, sulaukę panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu neduokite jiems pinigų, nesuteikite prašomos informacijos, neskubėkite vykdyti jų prašymų, nedelsdami apie skambutį praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius