Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gegužės 18d. 00:01

Nuteistojo Kelmės rajono mero V.Andrulio apeliacijoje baigtas įrodymų tyrimas

Vaclovas Andrulis
Nuotrauka iš V.Andrulio „Facebook“ profilio / Vaclovas Andrulis
Pirmadienį Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacine tvarka nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis už kyšininkavimą, šių metų vasario 11 d. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu jam paskiriant bausmę – 500 MGL dydžio (25 000 eurų) baudą, baigė įrodymų tyrimą. Apklausti į posėdį pašaukti liudytojai, išklausyti jų atsakymai į pateiktus proceso dalyvių klausimus. Pirmosios instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį Šiaulių apygardos teismui yra apskundę nuteistasis ir byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras, pranešė Šiaulių apygardos teismas.

Pirmadienį teismui parodymus davė Tytuvėnų miesto Viešųjų erdvių sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektą vykdžiusios bendrovės direktorius, iš kurio 2020 metų gegužės 19 dieną Vaclovas Andrulis priėmė dalį reikalauto kyšio – 5 tūkstančius eurų.

Meras STT agentų buvo sulaikytas tą pačią dieną. Liudytojas teismui plačiai papasakojo, kada ir kaip supratęs, kad įvairiomis užuominomis už sėkmingą projekto įvykdymą iš jo reikalaujama kyšio. Verslininkas teigė, jog darbai buvo atliekami gerai, tačiau tų darbų pridavimas nuolat strigo daugybėje susirašinėjimų, pretenzijų dėl atliktų darbų kokybės. Jis papasakojo ir apie susitikimą su STT agentu ir apie šio agento pasiūlymą dalyvauti nusikalstamos veikos imitavimo modelio veiksmuose. Verslininkas sakė, jog savo sutikimą davęs maždaug po poros savaičių. Jis pridūrė, jog per susitikimus su meru apie pinigų paskolinimą jokios kalbos nebuvę.

Teismas išklausė ir STT agentą, kuris dalyvavo minėtame nusikalstamos veikos imitavimo modelyje, susitiko su verslininku. Liudytojas teigė, jog verslininkas buvo instruktuotas ir perspėtas, kad susitikinėdamas su rajono meru, savivaldybės darbuotojais, kitais asmenimis, nesielgtų provokuojančiai. Anot liudytojo, minėtą projektą vykdžiusios bendrovės direktorius žinojo, jog visada turi elgtis natūraliai.

Nuteistojo mero gynėjas teismo paprašė, kad STT pateiktų papildomus išslaptintus kriminalinės žvalgybos atitinkamus duomenis. Bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija advokato prašymą patenkino.

Anksčiau įvykusiame teismo posėdyje nuteistojo advokatas bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos prašė, kad iš dalies būtų atnaujintas įrodymų tyrimas. Gynėjas teismui tada teigė, kad kyla klausimų dėl pareigūnų taikytų nusikalstamos veikos imitavimo modelio pagrįstumo, teisėtumo. Anot jo, kriminalinės žvalgybos veiksmai atliekant tyrimą galėjo būti provokuojantys.

Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras teismui pareiškė, jog pirmosios instancijos teisme buvo išnagrinėta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateikta medžiaga ir atsakyta į klausimus. Anot prokuroro, STT pateikė tai, ką turėjo ir galėjo pateikti ir grįžti prie minimų aplinkybių nematąs pagrindo. Teismas nutarė atlikti įrodymų tyrimą.

Šiuo metu nuo Kelmės rajono savivaldybės mero pareigų teismo nušalintas 62 metų Vaclovas Andrulis Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu už tai, kad pareikalavo iš kito asmens 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant Tytuvėnų miesto Viešųjų erdvių sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektą. Byloje surinkti duomenys teismui leido daryti išvada, kad meras suprato, kad daro nusikalstamą veiką. Pirmosios instancijos teismas už padarytą nusikaltimą paskirtą 25 tūkstančių eurų baudą Vaclovas Andrulis įpareigojo sumokėti per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Jam buvo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – atimti Vaclovui Andruliui teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus. Procesinę prievartos priemonę – laikiną Vaclovo Andrulio nušalinimą nuo Kelmės rajono savivaldybės mero pareigų – teismas paliko galioti iki apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo sulaikytas 2020 metų gegužės 19 dieną, kai iš minėtą projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus priėmė dalį reikalauto kyšio – 5 tūkstančius eurų. Atliekant ikiteisminį tyrimą Vaclovas Andrulis kurį laiką pareigūnų buvo sekamas.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundęs prokuroras apeliacine tvarka nagrinėsiančios Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegijos prašo Vaclovas Andrulis paskirti 1500 MGL dydžio (75 000 eurų) dydžio baudą, taip pat paskirti baudžiamojo poveikio priemones.

Nuteistasis ir jo gynėjas apeliacinės instancijos teismo prašo apkaltinamąjį nuosprendį panaikinti, o nuteistąjį išteisinti, nes jis nepadarė jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min