Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 15d. 21:01

Nutylėta Pravieniškių bėglio-žudiko sulaikymo detalė: nuopelnus prisiėmę pareigūnai tikram herojui net nepadėkojo

Jevgenijus Sotikovas
15min ir KD nuotr. / Ieškotas žudikas Jevgenijus Sotikovas

Rugpjūčio pabaigoje iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės Pravieniškėse pabėgo žudikas Jevgenijus Sotikovas. Laisve jis pasidžiaugė kiek daugiau nei parą, kai buvo sulaikytas Klaipėdoje. Uostamiesčio policija ir Kalėjimų departamentas netruko pasigirti, kad sudėtingo ir kruopštaus pareigūnų darbo dėka pavyko sulaikyti pavojingą nusikaltėlį. Tačiau dabar aiškėja, kad pareigūnai gyrėsi nepelnytai, o sulaikymo laurai priklauso drąsiam piliečiui. Tiesa, jį tyliai pagerbė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Turint duomenų, jog asmuo gali atvykti į Klaipėdos apskritį, nuo pat pradžių itin intensyviai į paiešką įsitraukė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, – taip Klaipėdos apskrities policija aprašė sulaikymo operaciją. – Atlikus neviešo pobūdžio kriminalinės žvalgybos veiksmus, rugpjūčio 31 dieną, apie 22:05 val., Klaipėdoje, Smiltelės ir Varpų g. sankryžoje, Klaipėdos Kelių policijos tarnybos pareigūnai sulaikė taksi automobiliu važiavusį bėglį. J.Sotikovas dar bandė sprukti, tačiau buvo sulaikytas netoliese esančiame žolyne ir panaudojus spec. priemonę antrankius, uždarytas į Klaipėdos areštinę.“

Taip apie sulaikymo operaciją pranešęs Kalėjimų departamentas taip pat tvirtino, kad vyras surastas ir sulaikytas bendromis jų kriminalinės žvalgybos ir Lietuvos policijos pareigūnų pastangomis.

Padėkos nesulaukė

Tačiau tikrasis šios istorijos herojus nesulaukė jokios viešos padėkos iš pareigūnų.

Portale profsąjungos.eu cituojamas bėglį sulaikęs vyras sako nesiekęs apdovanojimų ir tik atlikęs savo pilietinę pareigą.

„Pikta, kad jie susigriebė visus laurus ir net ačiū nepasakė, – profsąjungos.eu cituoja drąsų pilietį. – Nesiekiau jokių apdovanojimų ar medalių, bet jei nebūčiau to bėglio pristatęs policijai, mane sąžinė užgraužtų. Negalėjau kitaip pasielgti.“

Beje, sužinojus šią informaciją, 15min kreipėsi į Klaipėdos apskrities policiją ir paprašė paaiškinti, kodėl pranešime spaudai nepaminėtas didvyriškas piliečio poelgis.

Komisariato atstovė Andromeda Grauslienė tik pakartojo anksčiau skelbtą poziciją – sulaikymas įvyko ir bėglio buvimo vieta nustatyta atlikus daug neviešo pobūdžio, neskelbiamų kriminalinės žvalgybos veiksmų, o ne dėl taksi vairuotojo.

Dar kartą perklausus, ar taksi vairuotojas niekaip neprisidėjo prie sulaikymo, A.Grauslienė pateikė tikslią įvykių versiją.

„Mūsų turimais duomenimis, taksi vairuotojas, veždamas ieškomą asmenį, sustabdė taksi automobilį gatvėje ir ėmė ranka mojuoti priešprieša tarnybiniu automobiliu važiuojantiems Klaipėdos apskr. VPK pareigūnams, pareigūnų ekipažui sustojus prie taksi automobilio, ieškomas asmuo išlipęs iš taksi automobilio leidosi bėgti, pareigūnai iššokę iš tarnybinio automobilio jį vijosi ir sulaikė netoliese buvusiame žolyne, tiesa, kartu bėgo ir taksi automobilio vairuotojas, bet sulaikė bėglį policijos pareigūnai“, – informavo policijos atstovė.

Apdovanojo ministras

Tiesa, vyras nebuvo visiškai pamirštas, nes apie situaciją sužinojęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ilgai nedvejojęs nusprendė vyrui skirti apdovanojimą – II laipsnio garbės ženklą už nuopelnus teisingumui.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius

„Per pareigūnų bendruomenę sužinojau, kad tas žmogus labai stipriai prisidėjo prie tos sulaikymo operacijos. Pasikalbėjome su juo, išsiaiškinau situaciją. Jis tikrai labai daug padarė ir aš jam atsidėkojau“, – 15min pasakojo teisingumo ministras.

E.Jankevičius neabejojo, kad pareigūnai taip pat sunkiai dirbo sekdami nuteistąjį karštomis pėdomis, tačiau pripažino, kad nutylėti piliečio nuopelnus nebuvo gražus poelgis.

„Tą žmogų tikrai vertėjo paminėti. Jis tikrai padarė labai daug. Bent tą dieną, be to piliečio pagalbos, greičiausiai nebūtų pavykę sulaikyti bėglio. Visada reiktų atvirai viską pripažinti. Matydamas tai ir suprasdamas, kad ne visai teisingai ir gražiai buvo pasielgta, aš susiradau tą garbų žmogų ir jį apdovanojau“, – sakė ministras.

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min