Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnai krėtė „degtindarių“ kaimą

Įrnagos ir įrankių naminei degtinei gaminti ir prekiauti rasta kone kiekvienoje sodyboje.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Įrangos ir įrankių naminei degtinei gaminti ir prekiauti rasta kone kiekvienoje sodyboje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro pareigūnai savaitgalį vyko patikrinti Šilutės rajono Užlaukės kaimą, jau vadinamą Degtindarių kaimu. Esą iš 60 jo gyventojų bent trečdalis suaugusiųjų užsiima naminės degtinės gamyba, atliekomis penimi ne tik paršiukai, bet ir ganyklose besiganantys veršeliai.

Pasidaliję į dvi grupes, pareigūnai vienu metu apsilankė dviejose sodybose. Ne tik ore tvyrantis naminės degtinės tvaikas, bet ir pamatyti vaizdai ir bravorų gabaritai pribloškė: taip atvirai vos kelių šimtų metrų atstumu viena nuo kitos esančiose sodybose veikiančių bravorų daugiau nei 15 metų kovos su degtindariais patirtį turintys pareigūnai dar nebuvo regėję.

Tuo metu, kol iš Šilutės pakviesti pareigūnai fiksavo įkalčius pirmosiose dviejose varyklose, klaipėdiečiai mikliai įveikė elektriniais piemenimis pažabotą pievą ir apsilankė dar vienoje to paties kaimo sodyboje. Ten tvyranti sumaištis išdavė, kad šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis kaime jau paskelbtas aliarmas, tačiau pareigūnų būta greitesnių: trečiojoje sodyboje rasta įranga „pagreitintam“ naminės varymui.

Apimti azarto pareigūnai ketino aplankyti dar bent porą to paties kaimo vietų, tačiau įvertinę informacijos sklaidos greitį bei esamą padėtį, šiuos planus atidėjo netolimai ateičiai. Iš viso visose trijose varyklose rasta per 11 tonų paruošto naminės gamybai raugo bei bemaž 800 litrų jau pagamintos produkcijos.

Trijų sodybų šeimininkams gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min