Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pareigūnais apsimetusiems telefoniniams sukčiams moterys atidavė tūkstančius eurų

Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Žydrūnas Kungys teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinami 6 recidyvistai (nuo 23-ejų iki 38-erių metų), jau anksčiau teisti už įvairius nusikaltimus.
Telefoninių sukčių nusikaltimai tapo asmenine drama šimtams Lietuvos gyventojų
Telefoninių sukčių nusikaltimai tapo asmenine drama šimtams Lietuvos gyventojų / 15min iliustracija

Dviem kaltinamiesiems taip pat pareikšti kaltinimai neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimu ir neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad nuo kaltinamųjų nukentėjo 4 moterys, patikėjusios nepažįstamųjų melu.

Moterys, kurioms telefoniniai sukčiai 2017 metų gegužę galimai paskambindavo atsitiktine tvarka surinkę fiksuoto ryšio telefono numerį, patikėdavo, kad joms skambina policijos pareigūnai.

Vyrai įtikindavo moteris, kad jų vardu yra paimta paskola ir reikalingi banko duomenys tam, jog būtų užblokuota sąskaita arba esą per nukentėjusiosios sąskaitą viena įmonė „plauna pinigus“, todėl tyrimui reikalingi jos jungimosi prie elektroninės bankininkystės duomenys. Kitą nukentėjusiąją vyrai įkalbėjo banke išsiimti prisijungimus prie el. bankininkystės, nes, jų teigimu, banko darbuotojai vagia iš klientų pinigus, todėl būtina prisijungimo kodus padiktuoti tariamiems pareigūnams, kurie apsaugos jos sąskaitą.

Dar vienas kaltinamųjų skambutis pasiekė lietuvę, gyvenančią Norvegijoje. Jai į mobiliojo ryšio telefoną paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir paaiškino, kad komisariate sulaikyti trys asmenys, pas kuriuos surastos jos paso ir banko kortelių kopijos. Vėliau buvo paaiškinta, kad iš jos sąskaitos buvo pasikėsinta pervesti 1500 eurų į kito asmens banko sąskaitą. Kad pinigai nebūtų pervesti, būtina pareigūnams padiktuoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Iš visų moterų sąskaitų pinigai buvo pervesti į nusikaltėlių surastas sąskaitas, iš kurių buvo galima lengvai išgryninti pinigus. Prie vienos iš nukentėjusiųjų banko informacinės sistemos jungtasi net 33 kartus ir paimtas ne vienas greitasis kreditas. Apgaule išviliota tūkstančiai eurų, nukentėjusieji, tarp kurių ir greitojo kredito įmonės, teismui pateikė civilių ieškinių beveik 9 tūkstančių eurų sumai.

Keturi iš šešių kaltinamųjų savo kaltę pripažįsta, dalis jų nusikaltimo padarymo metu ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes Kybartų ir Marijampolės pataisos namuose.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudas, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų, o dviem kaltinamiesiems dar ir už kitus nusikaltimus – laisvės atėmimą iki 6 metų. Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius