Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 20d. 08:44

Pasieniečiai Ignalinos rajone sulaikė dar 12 migrantų grupę

Migrantai Ignalinos rajone
VSAT / Migrantai Ignalinos rajone
Dokumentų neturėjusių ir Irako piliečiais prisistačiusių migrantų grupę šeštadienio pavakarę sulaikė Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai. Tai – dešimtoji tokia migrantų grupė, per pastarąsias dvi savaites sulaikoma Ignalinos rajone.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, šeštadienio pavakarę Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Vosiūnų kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusių neteisėtų migrantų grupę. Jie dokumentų neturėjo. Pirminiais duomenimis, tai gali būti Irako piliečiai – taip prisistatė sulaikytieji.

Jiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Nustatinėjamos jų tapatybės. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

Pastaruoju metu Ignalinos rajonas tapo vieta, per kurią dažniausiai bando keliauti neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą patekę migrantai. Per pastarąsias dvi savaites prie sienos šio rajono ribose VSAT pareigūnai sulaikė net 10 tokių užsieniečių grupių, iš viso 118 asmenų.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 419 neteisėtų migrantų. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra daugiau kaip penkis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min