Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per balandžio mėnesį Vilniuje – 1600 greičio viršijimo atvejų

Greičio matuoklis
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Greičio matuoklis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šių metų balandžio 1 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnams nebeliko kliūčių naudotis iš Vilniaus mieste įrengtų stacionarių greičio matavimo prietaisų gaunama informacija ir už užfiksuotus Kelių eismo taisyklių pažeidimus pradėti administracinės teisės pažeidimo teiseną.

Balandžio mėnesį stacionarūs greičio matavimo prietaisai Vilniuje užfiksavo 1600 greičio viršijimo atvejų. Daugiausia pažeidėjų – apie 300 – užfiksavo stacionarus greičio matavimo prietaisas įrengtas Ukmergės g., prie pakilimo į Ozo kalvą. Apie 200 greičio mėgėjų ir nepaisančių maršrutiniam transportui skirtos važiuojamosios dalies eismo juostos vairuotojų užfiksavo Ukmergės g, ties sankryža su Paribio g. įrengtas stacionarus greičio matavimo prietaisas; apie – 120 Zarasų g., apie 100 – Gelvonų g. įrengti stacionarūs greičio matavimo prietaisai. Švitrigailos g., ties sankryža su T. Ševčenkos g. ir Laisvės pr., ties sankryža su Viršuliškių g. įrengti stacionarūs greičio matavimo prietaisas fiksuoja ne tik transporto priemonių greitį, bet ir transporto priemones, kurių vairuotojai ignoruoja draudžiamuosius šviesoforo signalus. Balandžio mėnesį Švitrigailos g. užfiksuota apie 120, Laisvės pr. – apie 60 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Sostinės policija vilniečiams ir miesto svečiams dar kartą primena, kad automatinė greičio kontrolė skirta jų pačių ir kitų eismo dalyvių saugumui. Prašome pasirinkti leistiną ir saugų greitį, neignoruoti draudžiamųjų šviesoforo signalų, o kelio važiuojamosios dalies eismo juostą, pažymėtą raide A palikti maršrutiniam transportui.

Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) iniciatyva š.m. balandžio 26 – gegužės 2 dienomis Lietuvoje, taip pat ir daugelyje kitų Europos šalių, policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę „Transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė".

Per savaitę šalyje nustatyti 2722 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai. Daugiausia pažeidimų išaiškinta Klaipėdos apskrityje – 707, Vilniaus – 556, Kauno – 380, Šiaulių – 266, Telšių – 235 ir Panevėžio apskrityje – 216.

Užfiksuoti 1177 atvejai, kai vairuotojai nustatytą greitį viršijo nuo 11 iki 20 km/val. Nuo 21 iki 30 km/val. greitį viršijo 1067 vairuotojai.

342 vairuotojai viršijo greitį nuo 31 iki 40 km/val., 104 vairuotojai – iki 50 km/val. ir 32 vairuotojai "visiškai užsimiršo" važiuodami kelyje, t. y. nustatytą greitį viršijo daugiau kaip 50 km/val.

Praėjusiais metais (balandžio 20–26 d.) vykdytos analogiškos prevencinės priemonės metu dvidešimt dviejų Europos šalių kelių policijos pareigūnai iš viso nustatė 636 038 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejus. Lietuvoje buvo išaiškinti 6634 nustatyto leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai (daugiausia užfiksuota atvejų – 2179, kai vairuotojai greitį viršijo nuo 11 iki 20 km/val.).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min