Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 14:14

Po festivalio „Stichijos“ – korupcijos debesis virš Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko

Spaudos konferencija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Spaudos konferencija

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio vadybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Kupiškio rajono savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu. Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT Panevėžio vaidyba, atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, tiria šių metų liepos 6 d. vykusio kūrybos ir meno festivalio „Stichijos" organizavimo aplinkybes.

Pareigūnai, įtariant piktnaudžiavimu tarnyba, šiandien sulaikė Kupiškio rajono savivaldybės merą Dainių Bardauską.

Partnerio nuotr./Festivalis „Stichijos“
Partnerio nuotr./Festivalis „Stichijos“

Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Dalis šio atlygio buvo perduota grynaisiais pinigais.

Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, t. y. piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dainius Bardauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dainius Bardauskas

Šiandien STT Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su kitų STT teritorinių valdybų pareigūnais atlieka procesinius veiksmus.

Atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Kupiškio rajono savivaldybės, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Partija sustabdė narystę

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai antradienį sustabdė teisėsaugos sulaikyto D.Bardausko narystę partijoje.

Konservatorių Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas BNS pranešė, kad D.Bardausko narystė sustabdyta dviem paroms, vėliau bus sprendžiama dėl ilgalaikių priemonių.

„Narystė jau suspenduota yra 48 valandoms“, – sakė V.Benkunskas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdas Benkunskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdas Benkunskas

Pasak jo, partijos įstatai numato galimybę nedelsiant stabdyti partiečio narystę, jeigu kyla reputacinės grėsmės.

Priežiūros komiteto vadovo teigimu, vėliau šią savaitę įvertinus teisėsaugos informaciją bus sprendžiama, kokią ilgalaikę sankciją taikyti Kupiškio rajono merui.

„Mums reikia daugiau informacijos sulaukti iš teisėsaugos, kas per turinys tų kaltinimų, kad būtų galima spręsti dėl partinių sankcijų“, – kalbėjo V.Benkunskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min