Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 11d. 19:02

Po susidūrimo su girtu vairuotoju automobilį praradęs kaunietis atvėrė įstatymų spragą

Įvykio vietoje
Reidas TV nuotr. / Sumaitoto „Lexus“ vairuotojas dar bandė sprukti iš įvykio vietos.

Gruodį į avariją ties Klaipėda patekusi namo iš Palangos vykusi kauniečių šeima liko be vienintelės transporto priemonės. Senutį „Audi“ automobilį prižiūrėjusi ir prieš žiemą į jį nemenką sumą investavusi šeima liko nusivylusi sužinojusi, kokią sumą jiems ketina kompensuoti draudimo kompanija. Tuo metu draudimo bendrovė teigia, jog remontuoti šio automobilio nebeverta.

Avarija įvyko gruodžio 3-ąją, pirmadienį. Neblaivus „Lexus“ visureigio vairuotojas netoli Jakų žiedo sukėlė autoįvykį – kliudė pirma eismo juosta važiavusį „Audi“, kuriame buvo jauna šeima su dviem mažamečiais vaikais ir augintiniu. Šeima po šventinio eglutės įžiebimo savaitgalio vyko atgal iš Palangos į Kauną.

Iškart po autoįvykio, „Lexus“ vairuotojas bandė pasprukti iš autoįvykio su stipriai sumaitotu automobiliu, mat po smūgio visureigis rėžėsi į atitvarus.

„Audi“ vairuotojas, išlipęs iš mašinos, dar spėjo nufotografuoti situaciją po avarijos.

Bėglį netrukus pasivijo Klaipėdos kelių policijos pareigūnai. 54-erių vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2 promilės.

„Kitoje barikados pusėje liko niekuo dėtas 2000 metų laidos „Audi vairuotojas, su sumaitotu automobiliu. Automobilio dėl pažeistos galinės ašies po avarijos nebuvo galima sava eiga transportuoti, tad šis buvo likęs Palangoje.

„Audi“ savininkas pasakoja, jog nebūtų taip apmaudu, jei prieš sezoną šeima nebūtų investavusi į mašiną didelių lėšų – pirko naujas žiemines padangas, ratlankius, keitė tepalus, filtrus, žvakes, atliko kitus būtinus profilaktinius darbus, kurių vertė sudarė apie 800 eurų.

„O ar neturėtų tokiu atveju girtas vairuotojas už savo „žygdarbius” apmokėti visas su automobilio remontu susijusias išlaidas, ar net padengti visą automobilio rinkos vertę, jei jis būtų nurašomas? Tai, sakyčiau, turėtų būti traktuojama jau kaip tyčinis svetimo turto sugadinimas, o žala kompensuojama ne iki 75 proc. rinkos vertės, o visiškai iki prieš tai buvusios būklės. Manau, reikėtų labiau viešinti visus girtų ar kitaip apsvaigusių vairuotojų „žygdarbius“, – 15min sakė anonimišku norėjęs likti „Audi“ savininkas.

Jis teigė sulaukęs „Lexus“ vairuotojo skambučio ir atsiprašymo, tačiau tai nieko nekeičia – šeima liko be automobilio, o draudimo bendrovė „Audi“ įvertino vos 1 600 eurų.

O ar neturėtų tokiu atveju girtas vairuotojas už savo „žygdarbius” apmokėti visas su automobilio remontu susijusias išlaidas ar net padengti visą automobilio rinkos vertę jei jis būtų nurašomas?, – klausė be automobilio likęs kauniškis.

„Tai vienintelė šeimos mašina, prižiūrėjome ją, nors ir sena. Priežiūra kainuoja, o to niekas nevertina, vertina tik rinkos kainą. Šiai dienai įvertino, kad išmokėtų apie 1 100 eurų. Prieš žiemos sezoną naujos padangos, viskas sudėta, o dabar padanga sukapota, ratlankiai sugadinti, be 2 000 nelabai kas išeina, bet tieks niekas nekompensuos. Toks įvykis yra visiškas nuostolis.

Pasisekė, kad Klaipėdoje buvo giminių, bent jau vaikus, žmoną po avarijos išsivežė į namus. Šiuo metu oficialiai esame be transporto, naudojamės skolintu iš uošvio. Kol kas su draudimo pasiūlyta suma nesutikau“, – sakė automobilį praradęs vyras.

Draudimo bendrovė nustatė, jog automobilio neverta remontuoti, nes tai atsieitų 1 400 eurų. Bendrovės teigimu, tokio automobilio vertė siekia 1 600 eurų.

„Aš nesutinku. Pervertęs portalus aš įvertinau, kad už 1 600 eurų tokio automobilio nenuperku, net nesigilinant į komplektaciją, variklį ir panašiai, tad skaičiavimai kelia abejonių“, – 15min kalbėjo kauniškis.

„Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovo Artūro Juodeikos komentaras

Pagal vairuotojų privalomosios civilinės atsakomybės įstatymą žalos dydis nustatomas įvertinant automobilio rinkos vertę iki įvykio ir likutinę vertę po įvykio (nesugadintas dalis, pavyzdžiui, padangas ir kitas detales, kurias galima realizuoti).

Jei po avarijos vertinant sudaužyto automobilio žalą nustatoma, kad nuostoliai siekia daugiau nei 75 proc. paties automobilio vertės, toks automobilis pripažįstamas ekonomiškai netikslingu remontuoti ir draudimo bendrovė privalo pranešti apie tokį automobilį „Regitrai“ – jam naikinama techninė apžiūra ir stabdomas leidimas dalyvauti eisme. Šis įstatymo reikalavimas yra skirtas saugumui keliuose didinti, kad didelius pažeidimus avarijų metu patyrę automobiliai negrįžtų atgal į eismą, kol nepraeis techninės apžiūros.

Draudimo bendrovė paprastai išmoka žalą dėl sugadinto automobilio, taip pat gali pasiūlyti klientu realizuoti jo automobilio likučius. Taip pat klientas gali pasirinkti realizuoti automobilio likučius pats.

Pasitaiko atvejų, kai klientai nenori, kad automobilis būtų nurašytas kaip neremontuojamas ir išregistruotas, nes po tokio automobilio remonto reikalingos brangios ekspertizės norint vėl gauti leidimą dalyvauti eisme. Draudimo bendrovė paprastai išmoka žalą dėl sugadinto automobilio, taip pat gali pasiūlyti klientu realizuoti jo automobilio likučius. Taip pat klientas gali pasirinkti realizuoti automobilio likučius pats.

Automobilio rinkos vertė nustatoma palyginamuoju metodu nustatant transporto priemonės vertę rinkoje, kur lyginamos tapačių transporto priemonių sandorių kainos, atsižvelgiant į komplektaciją, ridą, techninį stovį. Nustatant automobilio rinkos vertę mes naudojame kompleksinę informaciją ir analizę iš kelių šaltinių: tikriname vertes rinkoje, taip pat ir užsienio rinkose (dažniausia Lenkijos ir Vokietijos), naudojamės duomenų bazėmis.

Tais atvejais, kai avariją sukėlęs vairuotojas yra neblaivus (tai nustato policijos pareigūnai arba medikai), jo draudimo bendrovė pagal TPVCAPD įstatymą privalo atlyginti ir atlygina visus nuostolius nukentėjusiajam, o po to regreso tvarka reikalauja šios žalos nuostolių iš kaltininko. Taigi, net ir tais atvejais, kai į Jūsų automobilį įvažiavo neblaivus vairuotojas, draudikai jums visus nuostolius atlygins, ir nuostolių išieškojimas iš neblaivaus kaltininko jau taps draudimo bendrovės reikalu.

Gresia ne tik bauda

Anot Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Andromedos Grauslienės, pernai Klaipėdos mieste pareigūnų akiratin pateko 409 neblaivūs vairuotojai, kuriems nustatyta daugiau nei 1,5 promilės girtumas.

Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio laikomas viena didžiausių ir skaudžiausių kelių eismo saugumo problemų Lietuvoje, tad įstatymų leidėjai 2017 metais patvirtino naująsias Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis vairuotojams, įpučiantiems 1,5 promilės ar daugiau, numatoma nebe administracinė, o baudžiamoji atsakomybė. Taip pat už vairavimą vidutiniškai ar stipriai apsvaigus be baudos ir arešto įstatyme numatyta ir laisvės atėmimo iki vienerių metų bausmė.

Susisiekimo ministerija svarstė viešinti neblaivių vairuotojų tapatybes, esą viešumas būtų puiki prevencija, tačiau to daryti neleidžia Europos Sąjungos asmens duomenų apsaugos taisyklės.

Komentarai: 25

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Šiemet Davosas – be D.Trumpo, bet su rusų oligarchais ir įtampa dėl Kinijos

Kaimo mokykla: elektros nėra, vaikų yra, bet per mažai. Pastrėvys

Aktualu

Ekspertai apie S.Skvernelio kandidatūrą: nemano, kad tai planuota iš anksto, įžvelgia riziką

Aktualu

Lietuvis įvykdė neapykantos nusikaltimą prieš šiaurės airį: sužalojo visam gyvenimui

Gazas

Balys Bardauskas ruošiasi į Lietuvą: „Jaučiuosi lyg įveikęs Dakarą“

Aktualu

Sulaikytas nužudyto Gdansko mero apsaugos vadas

24sek

Dar viena istorinė L.Dončičiaus naktis – skrydis į operatorę ir pirmas trigubas dublis

Aktualu

Girtas panevėžietis „Nissan“ į medį nukreipė visiškai tiesioje gatvės atkarpoje

Karštas „Ginčas“ dėl maišto „Ryte“: kas kaltas – D.Suttonas, D.Adomaitis ar vadovai?

Kultūra

Svaiginimąsi kare aprašęs Łukaszas Kamieńskis: „Turime dvigubą kariuomenės ir narkotikų istoriją“

Pasaulis kišenėje

Gran Kanarija traukia ne tik pakrante – pažvelkite į išskirtinius jos namus-urvus

Aktualu

Ant vaikų rėkusios Žiežmarių mokytojos artima kolegė: „Jos būklė – itin bloga“

Išrinktos juokingiausios 2018 metų vestuvių nuotraukos

Kultūra

Paskelbtas galutinis Nacionalinės viktorinos vietų sąrašas – vyks beveik 40-yje miestų

24sek

Lietuvos studentų čempionate – neregėtos rungtynės: VDU metė tik tritaškius

Aktualu

Juodojoje jūroje užsidegus dviem tanklaiviams žuvo mažiausiai 14 jūrininkų

Vardai

Brado Pitto moterys: tarp Charlize Theron ir Angelinos Jolie jau prieš daug metų perbėgo juoda katė

Gyvenimas

Koks amžius tinkamiausias prarasti nekaltybę?

Vardai

Violetai Tarasovienei – žiūrovų liaupsės, bet jos stilistei – kritika: kodėl tokia glaustinukė?

24sek

Įdomių minčių pateikęs R.Javtokas – apie „Žalgirio“ duobę ir naują Šaro sutartį

Gyvenimas

Dėl nežinomos ligos Justas eidamas negali sustoti, jo atmintis – tik 10 minučių

Vardai

Karoliną Meschino puošęs Kęstas Rimdžius nukopijavo Izraelio mados namų suknelę? Palyginkite

Aktualu

Gydytojai ir vaistininkai skundžiasi stringančia e. receptų sistema

Sportas

Italijoje – užtikrinta „Juventus“ pergalė prieš absoliučius autsaiderius

Aktualu

Britanijos lyderė pristatė „Brexit“ atsarginį planą, nedaug tesiskiriantį nuo ankstesnio

Naujienos

Gazas

Pamatykite: įamžintas Benedikto Vanago šuolis Dakare

Aktualu

Du panevėžiečiai nusprendė gatvę kirsti bėgte: spėjo tik vienas

Aktualu

Valdančiųjų „pokštas“ Seimo salėje – suvarpytas taikinys su įsivaizduojamu G.Landsbergiu?

Aktualu

Makedonijos parlamentas pritarė istoriniam šalies pavadinimo pakeitimui

Aktualu

„Valstiečiams“ pavyko pradėti LRT valdymo korekcijas

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Nijolė Lepeškaitė

Aktualu

Jonavos rajone atvira liepsna degė gyvenamasis namas

Mokslas.IT

Kuria algoritmą, galintį sugeneruoti vadovėlius iš „Vikipedijos“

Aktualu

Merais siekia tapti 14 Seimo narių

Aktualu

L.Linkevičius: kalbos apie Europos kariuomenę – grėsmė transatlantinei vienybei

Sportas

Pasaulio rankinio čempionai titulo gynybą pradėjo sunkia pergale

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: kam atiduoti M.Puidoką ir kada S.Skvernelio ministru taps homoseksualus asmuo?

24sek

Neparanku „Žalgiriui“: Maskvos CSKA namie netikėtai krito prieš „Maccabi“

Maistas

Jaukiam savaitgaliui – 2 patiekalai su cinkeliu: nesaldus pyragas ir šveicariškas desertas

24sek

„Ryto“ kapitonas sugrįžta – Chrisas Krameris pasiruošęs žengti į aikštę jau šį savaitgalį

Aktualu

Švedijos partijos susitarė dėl koalicinės mažumos vyriausybės suformavimo

Aktualu

2018 m. gaisruose žuvo mažiausiai žmonių per 30 metų

Aktualu

„Peugeot“ avarija Šilutės rajone: greitis ir nepatyrimas pražudė jauną vairuotoją

Sportas

Gimė naujas FK „Vilnius“: tikslas – užauginti daugiau tokių kaip Paulinho

Aktualu

Venesuelos parlamento vadovas metė iššūkį prezidentui N.Maduro

24sek

Du mėnesius nežaidęs Mindaugas Lukauskis grįžta į aikštę

24sek

Š.Jasikevičius prisiminė istorinę „Maccabi“ pergalę prieš „Žalgirį“

Aktualu

Seimas apsisprendė: už vengimą tikrintis blaivumą – baudžiamoji atsakomybė

Aktualu

M.Pompeo: JAV ir Lenkija planuoja surengti tarptautinį susitikimą dėl spaudimo Iranui

Verslas

Vietoj vieno namo – penki: kaimynai sukilo prieš iškilusį kvartalą, bet kova gali būti beviltiška

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min