Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 2d. 16:25

Policijos vadas įspėja, kad karantino pažeidėjai pasigailėjimo nebesulauks: „Baikime žaisti su mirtimi“

Renatas Požėla
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Renatas Požėla

Ketvirtadienį policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pranešė, kad juokai su izoliacijos pažeidėjais baigti. Anksčiau karantino nesilaikantiems žmonėms pareigūnai skambindavo ir bandydavo susitarti gražiuoju. Tačiau nuo šiol jis žada, kad policija į tokius pažeidimus reaguos visu griežtumu.

„Jau dabar koreguojame savo veiklos algoritmą kalbant apie reagavimą į izoliacijos pažeidimus. Anksčiau skambindavome pažeidėjui, bandydavome išaiškinti izoliavimo būtinybę, – kalbėjo R.Požėla. – Dabar su juo susisiekiame, tačiau bet kuriuo atveju siunčiame ekipažą, kuris reaguoja visu griežtumu, įstatymo nustatyta tvarka. Baikime žaisti su mirtimi.“

Vienas iš tokių griežto reagavimo pavyzdžių ketvirtadienį užfiksuotas Klaipėdos rajone. Ten koronavirusu serganti moteris sučiupta vedžiojantį šunį. Nors ir buvo su apsaugine kauke, jos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neatsakingai moteriai gresia viešieji darbai, arba bauda, arba areštas, arba laisvės apribojimas.

Seimas šią savaitę gerokai sugriežtino baudas karantino pažeidėjams ir suteikė daugiau galių policijai, tačiau generalinis komisaras užsiminė, kad kol kas šiais įrankiais pasinaudoti negali.

„Policijos bendruomenė laukia prezidento parašo ant Seimo priimtų dokumentų, dėl administracinės atsakomybės griežtinimo“, – sakė jis.

Nusikalstamumas mažėja

Tiesa, kol kas R.Požėla galėjo džiaugtis bent nusikalstamumo situacija – jis per pastarąsias tris savaites sumažėjo penktadaliu, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. O sunkių ir labai sunkių nusikaltimų užregistruota perpus mažiau.

Be to, mažėja ir nusikaltimų padarytų viešose vietose, tačiau auga smurtas šeimoje.

„Tikėtina, kad smurtas artimoje aplinkoje ir toliau tęsis“, – sakė generalinis komisaras.

Be to, karantine sėdintys nusikaltėliai keliasi į elektroninę erdvę, auga tokio sukčiavimo atvejai.

„Turime saugoti savo elektroninius duomenis, neužkibti ant įvairaus plauko elektroninių sukčių masalo, – kalbėjo R.Požėla. – Gali padaugėti vagysčių iš uždarytų prekybos vietų, taip pat nusikaltėlių taikiniais gali tapti vienkiemiai, atokiau gyvenantys senjorai. Jau dabar koreguojame savo veiklos algoritmą kalbant apie reagavimą į izoliacijos pažeidimus. Jei anksčiau skambindavome pažeidėjui, bandome išaiškinti izoliavimo būtinybę“.

Jis užsiminė, kad gatvėse dabar yra dvigubai daugiau patrulių. Todėl, nors reidai keliuose ir nebevyksta, neblaivūs vairuotojai vis tiek gaudomi, o trikojai dirba visu pajėgumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min