Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 6d. 11:03

Praėjusios paros gaisruose žuvo vienas žmogus

Ugniagesiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ugniagesiai.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad per praėjusią parą šalyje kilo 17 gaisrų. Viename iš jų žuvo žmogus.

Trečiadienį, apie 9.25 val., Šalčininkų rajone, Janonių kaime, užsiliepsnojo medinis gyvenamasis namas. Atskubėję ugniagesiai, su kvėpavimo aparatais patekę į uždūminto namo vidų, gaisravietėje rado apdegusį 52-ejų namo šeimininko kūną. Gaisro metu apdegė pastato stogas, perdengimas ir miegamasis kambarys, o gaisras įsiplieskė dėl neatsargaus rūkymo.

Apie 22.40 val. gaisras kilo Vilniuje, Minties gatvėje, daugiabučio namo bute. Atskubėję ugniagesiai, pastatę ištraukiamas kopėčias, iš degančio buto evakavo 82-ejų jo savininką, kurį perdavė medikams. Laimė, įtarimai, jog senolis apsinuodijęs dūmais, nepasitvirtino. Per gaisrą kambaryje apdegė sofa-lova, sekcija, dalis grindų, aprūko visas butas. Ugniagesiai per laiptinę evakavo dar 20 namo gyventojų. Gaisro aplinkybės tiriamos.

Apie 22.10 val. Utenos rajone, Antilgės kaime, užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu supleškėjo pastato stogas ir perdengimas, išdegė kambariai bei čia buvęs turtas, stipriai apdegė medinės namo sienos. Gaisras įsiplieskė dėl krosnies bei dūmtraukio įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Dar vienas gyvenamasis namas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie 1.35 val., užsidegė Rietavo savivaldybėje, Giliogirio kaime. Atskubėjus ugniagesiams, medinis pastatas jau degė atvira liepsna, jo stogas buvo sukritęs, tad namo išgelbėti nepavyko. Įvykis tiriamas.

Be gaisrų gesinimo ugniagesiai dar atliko 37 kitus gelbėjimo darbus. Trečiadienį neatlaikę gausaus sniego apkrovos, įgriuvo dar dviejų pastatų stogai. Laimė, aukų pavyko išvengti.

Apie 9.50 val. Šilutės rajone, Šilmedžių kaime, nuo didelio sniego svorio įgriuvo gyvenamojo namo stogo konstrukcijos, buvo pažeistos ir pastato sienos. Kad namo stogas visai nesugriūtų, atvykę ugniagesiai, nuo stogo gausų sniegą nukasė.

Prieš vidurdienį Panevėžio rajone, Antanavos kaime, sugriuvo šlaitinis ūkinio pastato stogas. Medinis pastato perdengimas, kurį laiko metalinės sijos, atremtos į mūrines kolonas, griūties metu liko nepažeistas, tad viduje buvę gyvuliai (60 avių ir 43 karvės) nenukentėjo. Pastato savininkas ugniagesių gelbėtojų pagalbos atsisakė.

Trečiadienį daugiausiai ugniagesiams teko ištraukti pusnyse užstrigusius automobilius, tarp jų net 6 greitosios medicinos pagalbos mašinas. Tad gelbėtojai norėtų paprašyti žmonių, ypač gyvenančių kaimo vietovėse, pasidomėti, kaip gyvena jūsų kaimynai, neįgalūs ar garbaus amžiaus žmonės. Dėl gausaus sniego ir užpustytų kelių ne visi dabar gali pasiekti vaistinę, parduotuvę ar nuvykti pas gydytojus. Tad paklauskite, ar jiems netrūksta maisto, vaistų, ar nereikia kokios nors pagalbos, o ištikus bėdai, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min