Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 4d. 13:09

Policija ragina civilius deramai elgtis su ginklais

Prevencinės priemonės rezultatai – 81 administracinės teisės pažeidimo protokolas, 2 ikiteisminiai tyrimai.

Tarp 2009 m. lapkričio 15 d. ir gruodžio 15 d. Lietuvos policija vykdė prevencinę priemonę „Ginklai“. Jos metu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Vilniaus aps. VPK) prižiūrimoje teritorijoje policijos pareigūnai patikrino 828 asmenis, turinčius leidimus laikyti (nešiotis) ginklus, ir buvo surašytas 81 administracinės teisės pažeidimo protokolas, teigiama policijos pranešime.

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 194 str. (ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų asmuo) surašyta 10 protokolų ; 195 str. – 60 protokolų (ginklo registravimo (perregistravimo) terminų arba jo įrašymo į įskaitą pažeidimas); 196 str. 3 d. – 8 (už ginklo laikymo taisyklių pažeidimą) ir 1991 str. – 1 (už ginklų taikiklių ir kitų priedėlių, kuriuos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas su tokios rūšies ginklais naudoti draudžia, laikymą).

Taip pat buvo pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl šaunamųjų ginklų laikymo (1 – pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 255 str. 1 d. (šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų laikymo taisyklių pažeidimas), 1 – LR BK 253 str. (dėl nelegaliai laikomo šaunamojo ginklo). Iš 8 fizinių asmenų ir 1 juridinio asmens laikinam saugojimui buvo paimti 43 šaunamieji ginklai.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų, Trakų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės ir Vilniaus rajono policijos komisariatų pareigūnai organizavo susitikimus su jų teritorijoje esančių medžiotojų būrelių, klubų vadovais, aptarė keitimosi informacija klausimus, konsultavosi dėl Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių fizinių asmenų ginklų apyvartą nuostatų taikymo.

Policija prašo civilinėje apyvartoje ginklus turinčių asmenų tiksliai laikytis teisės aktuose nustatytos tvarkos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min