Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 10:41

Prienų rajono įmonės įtariamos neteisėtai realizavusios beveik 2 000 tonų medžiagų

Įmonės įtariamos neteisėtai realizavusios beveik 2 000 tonų medžiagų
Kauno apskrities policijos nuotr. / Įmonės įtariamos neteisėtai realizavusios beveik 2 000 tonų medžiagų

Ekonominius nusikaltimus tiriantys Kauno kriminalistai, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, trečiadienį Prienų rajone išaiškino keletą įmonių, kurios galimai ne tik apgaulingai tvarkė apskaitą, klastojo duomenis, bet ir neteisingai teikė informaciją apie gaunamas pajamas. Pareigūnai nustatė, kad bendrai įmonės neteisėtai realizavo beveik 2 000 tonų medžiagų.

Ikiteisminio tyrimo metu kriminalistai surinko duomenis, leidžiančius pagrįstai įtarti, kad kelių įmonių vadovai jau daugiau nei metus į įmonės buhalterinę apskaitą neįtraukia dalies vykdomų operacijų, dalies darbuotojų užmokesčio bei parduodamos produkcijos gautų piniginių lėšų ir ūkinių operacijų neįformina apskaitos dokumentuose. Tai reiškia, kad ne tik nėra galimybės nustatyti tikslių realizuotos produkcijos kiekių, bet ir tai, kad įmonės galimai siekė išvengti sumokėti 38 tūkstančius eurų mokesčių.

Ikiteisminio tyrimo metu Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai apskaičiavo, kad vienos iš įmonių realus likutis nuo dokumentinio skiriasi 229 tonų, o kitos – net 1 672,5 tonų.

Gegužės 15 d. buvo atliktos devynios kratos įmonių grupės patalpose ir atsakingų asmenų gyvenamosiose vietose. Kratų metu kriminalistai paėmė įvairius dokumentus, kompiuterius bei daugiau 12 tūkst. eurų, kurie, įtariama, įgyti neteisėtai.

Tą pačią dieną įtarimai dėl nusikalstamų veikų pareikšti toje pačioje įmonių grupėje dirbantiems dviem vadovams, gimusiems 1956 m. ir 1983 m. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, asmens dokumentų paėmimas bei periodinė registracija policijos įstaigoje.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo, dokumentų suklastojimo. Pagal Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d., 220 str. 2 d., 300 str. 1 d. įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min