Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą stos Europos Sąjungos valstybėse krovinius grobę asmenys

Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinė prokuratūra Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl didelės vertės krovinių Europos Sąjungos valstybėse grobimo kaltinami M. L., K. B., H. B. ir V. P. Organizuota kaltinamųjų grupė, kuri veikė Vilniuje, nusikalstamas veikas darė kelerius metų.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, duomenimis, kaltinamieji su krovinių pervežimo užsakovais faksu sudarinėjo užsakymus dėl krovinių pervežimo, kuriuose nurodydavo netikrus vežėjo, transporto priemonių, vairuotojų duomenis. Jie vairuotojus nukreipdavo į krovinių pakrovimo vietas Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Liuksemburge.

Apgaule sudarytų užsakymų pagrindu vairuotojai pagal suklastotus dokumentus įgydavo didelės vertės svetimus krovinius – dažniausiai padangas, kompiuterinę įrangą, kanceliarines, kosmetikos prekes – ir gabendavo juos transporto priemonėmis, kurių registracijos numeriai buvo netikri.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad kroviniai nebuvo pristatomi teisėtiems jų gavėjams, o patekdavo kaltinamiems organizuotos grupės nariams, kurie pelningai juos realizuodavo. Taip sukčiaujant buvo pagrobta 10 krovinių ir buvo kėsintasi pagrobti dar 6 krovinius. „Savo nusikalstamais veiksmais organizuotos grupės nariai krovinių savininkams padarė beveik 1,6 milijonų litų turtinę žalą.

Turtinės žalos atlyginimui užtikrinti apribota nuosavybės teisė kaltinamiesiems priklausantiems 2 krovininiams sunkvežimiams su priekabomis ir visureigiui. Už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą įstatymas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokurorė.

Baudžiamąją bylą sudaro 42 tomai dokumentų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min