Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Privaloma dujinių pistoletų registracija prasideda nuo kovo 1-osios

Samdomų žudikų mėgstami „Agram“: bei perdirbti dujiniai pistoletai į Didžiąją Britaniją keliaudavo suslėpti vilkikuose.
LKPB/„Lietuvos žinių“ nuotr. / Dujinių pistoletų registracija nuo šiol bus privaloma ir griežtesnė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo kovo 1 dienos įsigalioja Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymas. Jame – kelios naujovės.

Nuo šiol asmenys, turintys dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų bei jų kopijų, taip pat nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamųjų ginklų (šratinių), kuriuos įgijo iki įstatymo įsigaliojimo, turės juos užregistruoti. Tai padaryti teritorinėse policijos įstaigose ir gauti leidimus laikyti (nešiotis) ginklus bus galima iki 2014 metų sausio 1 dienos.

Asmuo, turintis vieną ar kelis iš aukščiau paminėtų ginklų ir pageidaujantis gauti leidimą laikyti (nešiotis) ginklą, teritorinei policijos įstaigai privalės pateikti: prašymą, sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo, ginklą (-us).

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad ginklai, kuriuos jų savininkai atsineš į policijos įstaigas, turi būti neužtaisyti, įdėti į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad ginklai, kuriuos jų savininkai atsineš į policijos įstaigas, turi būti neužtaisyti, įdėti į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio.

Asmenims, kurie po 2013 metų gruodžio 31 dienos, neturėdami teritorinės policijos įstaigos leidimo laikys dujinį pistoletą (revolverį), senovinį ginklą (jo kopiją), nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamąjį ginklą (šratinį), bus taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Teritorinės policijos įstaigos asmenims, kurie atitiks įstatymo nustatytus nepriekaištingos reputacijos kriterijus, išduos neterminuotą leidimą įsigyti, laikyti anksčiau minėtus ginklus.

Jeigu bus nustatyta, kad asmens pateiktas dujinis pistoletas (revolveris), senovinis ginklas (jo kopija) ar nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamasis ginklas yra ieškomas, nustatyta tvarka bus pradedamas ikiteisminis tyrimas. Kiti asmenų atiduoti ginklai, įvertinus jų tinkamumą naudoti bei atlikus juos pateikusio asmens patikrinimus, bus įteisinti juos pateikusiems asmenims.

Galima įteisinti rastus ginklus

Taip pat primenama, kad nuo 2011 metų kovo 1 dienos bus galima įteisinti rastus šaunamuosius ginklus. Tačiau asmeniui draudžiama rastą šaunamąjį ginklą gabenti į policijos įstaigą. Radėją įstatymas įpareigoja apie ginklą pirmiausia pranešti policijai. Pareigūnai rastus ginklus privalo paimti jų radimo vietoje ir pradėti šaunamojo ginklo įteisinimo procedūrą. Todėl tais atvejais, kai asmuo atneš šaunamąjį ginklą įteisinti ir užregistruoti savo vardu į policijos įstaigą, bus pradedamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 253 straipsnį.

Teritorinės policijos įstaigos, nustačiusios, kad rastas ginklas yra ieškomas arba registruotas kaip nusikalstamos veikos dalykas ar nusikalstamos veikos įrankis, nustatyta tvarka pradės ikiteisminį tyrimą. Kiti rasti ginklai bus teisės aktų nustatyta tvarka įteisinti juos radusiems asmenims.

Dar viena įstatymo naujovė yra ta, kad po kovo 1 dienos licencijas verstis veikla susijusia su ginklų ir šaudmenų apyvarta galės gauti Europos Sąjungos valstybių nuolatiniai gyventojai – fiziniai asmenys, taip pat Europos Sąjungos valstybių juridiniai asmenys. Šiuo metu licencijos yra išduodamos tik Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims.

Komentarai
Temos registracija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min