Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai kaltina panevėžietę neteisėtai pardavus valstybės nuosavybę

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui baudžiamąją bylą dėl neteisėtos ūkinės komercinės veiklos ir didelės vertės svetimo turto pagrobimo.

Nusikalstamų veikų padarymu kaltinama 60 metų panevėžietė J. M., kuri neteisėtai pardavinėjo žemės gelmių išteklius – smėlinį gruntą ir nesumokėjo mokesčių valstybei.

„Panevėžio rajono Vadoklių seniūnijos Žvalgaičių kaime neteisėtai iškastas karjeras tapo pasipelnymo šaltiniu pardavinėjant smėlinį gruntą. FNTT Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnų pernai atliktų ir mūsų skyriaus prokurorų kontroliuotų kelių ikiteisminių tyrimų duomenimis, iš neteisėtai eksploatuotų karjerų Panevėžio rajone buvo gauta daugiau kaip milijonas litų pajamų“, – teigia ikiteisminį tyrimą organizavęs ir kontroliavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Kaltinamąjį aktą surašęs prokuroras nustatė, kad kaltinamosios padarytose veikose yra požymių nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl neteisėto vertimosi stambiu mastu ūkine komercine veikla ir didelės vertės svetimo turto pagrobimo, praneša Panevėžio apygarbos prokuratūra.

Prieš dvejus metus šiame nuosavybės teise priklausančiame sklype J. M. ėmėsi ūkinės komercinės veiklos stambiu mastu: nuo pavasario iki rudens ji neteisėtai pardavė 62234 m³ smėlinio grunto ir gavo 222536 litus pajamų. Į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau kaip 36 tūkstančiai litų mokesčių. Šiame sklype iškastas smėlinis gruntas buvo parduotas statybinėms organizacijoms.

„Neteisėtai organizuotas komercinis verslas žemės gelmių ištekliais arba jų grobstymas yra aktuali ne tik apygardos, bet ir visos šalies problema. Fiziniai asmenys, turėdami leidimą, žemės gelmių išteklius gali naudoti tik savo ūkio reikmėms, bet neturi teisės juos pardavinėti. Šiuo atveju kaltinamoji neteisėtai organizavo žemės gelmių išteklių verslą, stambiu mastu ėmėsi ūkinės komercinės veiklos – prekiavo valstybei priklausančiu smėliniu gruntu, nors tam neturėjo leidimo. Pažeistos žemės gelmių įstatymo straipsnių nuostatos, kurios numato, kad žemės gelmės sausumoje yra išimtinė valstybės nuosavybė ir teisę jas naudoti gali suteikti šalies vyriausybė arba jos įgaliota institucija“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gediminas Marcinkevičius.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai.

Įstatymas už neteisėtą ūkinę, komercinę, finansinę ar profesinę veiklą numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų, už didelės vertės svetimo turto pagrobimą – iki septynerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min