Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 09:35

Prokurorai pripažino neištyrę, ar „Strelkovo padalinius“ reklamavęs vilnietis kurstė terorizmą

Prorusiškas teroristas Ukrainoje
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: prorusiškas teroristas Ukrainoje

Prokuratūra, siekdama išsiaiškinti turimus duomenis, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galbūt teroristinių Aleksandro Dolženkos nusikaltimų. Vilnietis Aleksandras Dolženko Lietuvos teisėsaugos dėmesio sulaukė po to, kai birželio 2 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija apie vyrą, ketinantį vykti į Donecką dalyvauti kariniuose veiksmuose. Tyrėjai nustatė, kad A.Dolženko savo asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo tame pačiame tinkle jo aptikta informacija apie galimybę įstoti į „Donbaso sukarintas dalis“ bei „Strelkovo padalinius“.

Rugpjūčio 18 dienos nutarimu Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, kaip aukštesnysis prokuroras, panaikino rugpjūčio 12 dieną apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro priimtą nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Seimo nario Arvydo Anušausko kreipimąsi kaip nepagrįstą ir prieštaraujantį galiojantiems teisės aktams.

Siekiant patikrinti viešai skelbiamą informaciją ir įvertinti, ar minimo asmens veiksmuose iš tikrųjų nėra su teroristine veikla susijusių nusikaltimų požymių, Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl teroristinių nusikaltimų kurstymo, verbavimo teroristinei veiklai ir teroristinės veiklos finansavimo bei rėmimo.

Internetiniame puslapyje 2014-06-02 publikuotame straipsnyje „Vilniaus rusas rengiasi į karą už savo brolius Donecke“, anksčiau nebuvo įžvelgta nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių ir ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu nebuvo nepradėtas. Tačiau vaikino veiklą, kad jis toliau renka pinigus teroristams ir ruošiasi kelionei į Donbasą bei užsiima JAV karių sekimu, palaiko ryšius su Latvijoje esančiais teroristų rėmėjais, dar kartą prašė įvertinti Seimo narys.

Baudžiamasis kodeksas už nusikalstamą veiką, numatytą 250 (1) straipsnyje numato arešto arba laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų, už nusikalstamą veiką, numatytą 250 (2) straipsnio pirmoje ir antroje dalyje – laisvės atėmimą iki septynerių metų, už nusikalstamą veiką, numatytą 250 (4) straipsnyje – laisvės atėmimą iki dešimties metų, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min