Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 5d. 09:43

Prokurorų kaltinimą dėl svetimo turto sunaikinimo visuomenei pavojingu būdu patvirtino teismas

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas

Prokurorų prašymu, už svetimo turto sunaikinimą visuomenei pavojingu būdu – gyvenamojo namo padegimą 57 metų anykštėnui V.T. paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jam taip pat priteista atlyginti turtinę ir neturtinę žalą nukentėjusiesiems, tarp kurių yra ir gaisro metu apdegusi dvejų metų mergaitė.

Tokį sprendimą priėmęs Anykščių rajono apylinkės teismas patvirtino rajono apylinkės prokurorų pateiktą kaltinimą ir pripažino draugės butą padegusį Anykščių rajono Debeikių seniūnijos Kalvelių kaimo gyventoją V.T. kaltu sunaikinus svetimą turtą visuomenei pavojingu būdu, nes dėl to nukentėjo žmonės.

Anykščių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis, gindamas viešąjį interesą dėl nukentėjusios mažametės, buvo pateikęs 20 tūkstančių litų civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti, tačiau teismas patenkino tik dalį – priteisė penkis tūkstančius litų.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi ir siūlliusi skirti metais griežtesnę laisvės atėmimo bausmę, Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Rita Čepienė teigė, kad girtam vyriškiui aklas pavydas ir keršto troškimas aptemdė protą, nes jis visuomenei pavojingu būdu ėmėsi naikinti svetimą turtą, sukėlė gaisrą, kurio metu nukentėjo žmonės, tarp jų ir mažametė mergaitė.

Naujųjų metų naktį Anykščių rajono Pagraužių kaime V.T., apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia benzinu aplaistė rajono savivaldybei priklausančio mūrinio namo buto, kuriame gyveno jo draugė, grindis ir padegė. Gaisro metu nukentėjo ne tik draugė, bet ir jos dvejų metukų dukterėčia, taip pat pasisvečiuoti atvykęs giminaitis. Jie iššoko pro kambario langą, nes kelią į lauką pro virtuvę buvo užtvėrusi įsiliepsnojusi ugnis.

Gaisro metu apdegusi mažametė mergaitė buvo gydoma Vilniuje Santariškių klinikų vaikų reanimacijos skyriuje.

Ugnis sunaikino ne tik V.T. draugės butą ir visą jame buvusį 27 tūkstančių 220 litų vertės turtą, bet pridarė nuostolių ir kaimynų butui – jis neteko 6 tūkstančių 800 litų vertės turto. Nuteistajam teks atlyginti nukentėjusiajai 25 tūkstančių litų turtinę ir 15 tūkstančių litų neturtinę žalą, taip pat nuostolius, padarytus savivaldybei dėl suniokoto jos buto.

Įstatymas tam, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuomenei pavojingu būdu, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min