Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorų kaltinimus neblaiviam avarijos kaltininkui patvirtino teismas

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš dvejus metus vasarą neblaivus 47 metų anykštietis L. M., pagrobęs svetimą automobilį ir partrenkęs dvi mergaites bei jų vedamą karvę, pripažintas kaltu, jam paskirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Tokį nuosprendį priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą didelį krašto visuomenės susidomėjimą sukėlusią nusikaltimų nuosavybei, žmogaus sveikatai ir transporto eismo saugumui baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – kelių eismo taisyklių pažeidimu, apsvaigus nuo alkoholio, kai buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata, taip pat automobilio vagyste buvo kaltinamas anksčiau teistas Anykščių rajono Surdegio kaimo gyventojas L. M., teigiama pranešime spaudai.

„Avarijų kaltininkų baudžiamosios bylos ir šių nusikaltimų tyrimas yra prioritetinė prokuratūros veiklos kryptis, tam skiriamas ypatingas dėmesys, nes už padarytus sunkius nusikaltimus, ypač neblaivių vairuotojų, kai eismo įvykio metu sunkiai sužalojami arba žūsta žmonės, yra numatyta griežta baudžiamoji atsakomybė, skiriamos laisvės atėmimo bausmės iki aštuonerių metų, taip pat taikomos baudžiamojo poveikio priemonės – atimama teisė kelerius metus vairuoti transporto priemones“, – teigia Anykščių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis.

Užpernai liepos pirmosios pavakare L. M., Anykščių mieste iš aikštelės Valaukio gatvėje pagrobęs svetimą automobilį „Opel Vectra“, kelyje Vikonys Naujonys nesuvaldė automobilio, nuslydo į dešinįjį kelkraštį ir partrenkė juo ėjusias dvi mergaites ir į ganyklą vedamą karvę. Automobilį vairavęs vyriškis buvo neblaivus ir neturėjo vairuotojo teisių. Susidūrimo metu buvo
sužalotos abi mergaitės, viena jų – itin sunkiai, mažametė neteko kojos, sunkiai sužalota karvė nugaišo, avarijos metu apgadintas svetimas automobilis.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Vigandas Jurevičius, palaikęs valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme, teigia, kad kaltinamasis, būdamas neblaivus, pagrobė svetimą automobilį ir jo nesuvaldė. Važiuodamas kelio vingiu į kairę, nepasirinko tokio greičio, kad galėtų bet kuriuo metu suvaldyti vairuojamą automobilį ir sustoti, kai to prireikia dėl susidariusių aplinkybių. Tokiu būdu jis pažeidė kelių eismo saugumo taisyklių reikalavimus nesukelti pavojaus kitų asmenų saugumui ir dėl padarytų pažeidimų nuslydo į dešinį kelkraštį, partrenkė juo ėjusias dvi mergaites ir jų vedamą karvę. Kaltinamojo padarytose nusikalstamose veikose buvo nustatyti požymiai nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo, apsvaigus nuo alkoholio, kai buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata ir vagystės.

Teismas patenkino automobilio savininko 7000 litų civilinį ieškinį remonto išlaidoms atlyginti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min