Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 14:03

R.Savukyno „CityBee“ avarijoje pražudytos merginos tėvas: „Tokie žmonės turėtų sėdėti kalėjime“

„CityBee“ avarijos padariniai ir nukentėjusysis R.Grigas
15min koliažas / „CityBee“ avarijos padariniai ir nukentėjusysis R.Grigas

Neblaivus nuomotą automobilį vairavęs ir avariją, kurioje žuvo žmogus, sukėlęs vilnietis Raimundas Savukynas (gim. 1963 m.) gegužės 17 d. sulaukė teismo. Avarijoje dukters netekęs tėvas Rimas Grigas po posėdžio išliejo dalį nuoskaudų ir nusivylimo.

„Vaikšto žudikas po miestą toliau, kardomosios priemonės panaikintos. Tai išvis panaikinkime kaltinimus, gal dar kieno nors vaiką užmuš,“ – nuoskaudų ir pykčio neslėpė nukentėjusysis Rimas Grigas, kurio dukra žuvo taksi automobilyje, naktį Vilniuje į jį atsitrenkus neblaivaus R.Savukyno nesuvaldytam „CityBee“ automobiliui.

Penktadienį po pirmojo mėginimo teisme surengti R.Savukyno baudžiamosios bylos svarstymą kaltininkas skubėjo pasišalinti iš rūmų neprataręs nė žodžio.

Tiesa, posėdžio salėje teisiamasis priėjo prie pražudytosios tėvų ir pasakė, kad atsiprašo.

Žuvusiosios tėtis sutiko pabendrauti su žiniasklaidos atstovais, jis leido suprasti, kad atsiprašymas jo skausmo nesumažino, o padėtį dėl keliuose siautėjančių girtų vairuotojų jis vertina itin kritiškai.

Ko gedinti šeima tikisi per šį teismo procesą? Apie tai žuvusiosios Kotrynos tėčio R.Grigo pirmiausia ir teiravosi žurnalistai.

„Dabar tikimės teisingumo, bet posėdis neįvyko, tad daugiau kol kas nenorime komentuoti. Tiesiog norime padėkoti giminaičiams, bendradarbiams, draugams, Kotrynos draugams, kad padėjo sunkiu metu mums“, – kalbėjo pašnekovas.

– Po posėdžio R.Savukynas buvo priėjęs prie jūsų – bandė atsiprašyti?

– Bandė atsiprašyti. Bet kas iš to? Jokios žalos iki šiol nėra atlyginta, jokio atsiprašymo nebuvome gavę, praktiškai mūsų niekas neatsiprašė.

– Kaltinamojo advokatas siūlė 5 000 eurų, kurie paimti iš R.Savukyno kaip užstatas, panaudoti daliniam žalos atlyginimui. Ar jums tai atrodytų prasminga?

– Kokia yra prasmė naikinti kardomąją priemonę? Įsivaizduokite, užmušė žmogų važiuodamas 136 kilometrų per valandą greičiu mieste, būdamas girtas, su 1,56 promilės kraujyje. Žiauriu būdu užmušė žmogų. Ir panaikintos visos kardomosios priemonės. Ir jeigu dar šitą užstatą panaikins, tai nežinau... Aš įsivaizduoju, kad tokie žmonės turėtų sėdėti kalėjime nuo pat pradžių.

Žiauriu būdu užmušė žmogų. Tokie žmonės turėtų sėdėti kalėjime nuo pat pradžių.

Čia labai geras pavyzdys, kad visuomenė leidžia tokiems neatsakingiems piliečiams toliau užmušinėti savo vaikus. Žmogus jau daugiau nei metai kaip negyvas, gražus, jaunas, išsilavinęs žmogus – tautos žiedas. Mes savo tautos žiedą nužudome tiesiog, vidury miesto darome tokius dalykus...

– Kaip, jūsų nuomone, tokią situaciją reikėtų keisti?

– Mūsų valdžia beveik tuo nesirūpina. Pasižiūrėkite, kas darosi penktadienį senamiestyje: pilnas miestas privažiavusių mašinų. Ir jūs įsivaizduojate, ten sultis geria? Jeigu mes neišsivažinėsime iš šios šalies, tai vienas kitą užmušime. Važiuoja žmogus taksi, iš šventės, ir būna užmuštas vidury miesto. Važinėjo po visą pasaulį ir liko gyva, o žuvo savo mieste. Ką galima pakomentuoti? Ir va, vaikšto žudikas po miestą toliau, visos kardomosios priemonės panaikintos.

Dukra išvažinėjo visą pasaulį ir liko gyva, o žuvo savo mieste.

Girdėjome svarstymų, kad kaltinamasis yra socialiai vertingas ir gali būti išvis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Tai gerai, panaikinkime tada kaltinimus, gal užmuš dar kieno nors vaiką...

– Kaltinamasis sako, kad kaltę pripažįsta, gailisi – ar tuo tikite, ar vertinate tik kaip teiginius bandant sušvelninti savo padėtį?

– Nieko nežinau, nieko negaliu pasakyti – teismas neįvyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min