Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį ugniagesiai užgesino 179 gaisrus, žuvo 3 žmonės, dar 12 žmonių mirtinai sušalo

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusį savaitgalį šaltis tebekaustė Lietuvą ir jos kaimynes. Atslinkusį speigą lydėjo ir padažnėję gaisrai. Per tris savaitgalio paras Lietuvoje kilo 179 gaisrai, kuriuose trys žmonės žuvo ir vienas buvo traumuotas. Be to, ugniagesiai dar atliko 29 kitus gelbėjimo darbus ir išgelbėjo juose du gyventojus.

Šeštadienio vakarą Rokiškio rajono Ruopiškio kaime užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Kai ugniagesiai atvyko į gaisro vietą, medinis pastatas degė atvira liepsna. Gaisro metu nudegė namo perdanga, išdegė pastato vidus ir ten buvę namų apyvokos daiktai. Gaisravietėje buvo rastas smarkiai apdegęs 82 metų senolės kūnas. Įvykis tiriamas.

Sekmadienį  pavakary Jonavos rajono Gudžionių kaime užsidegė taip pat gyvenamasis namas. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, medinis pastatas jau skendėjo liepsnose. Dar iki ugniagesių atvykimo giminaičiai iš namo išnešė 75 metų vyrą, o iškviesti medikai konstatavo jo mirtį. Per gaisrą dar nudegė namo stogas, išdegė vidus ir ten buvę baldai. Gaisro aplinkybės taip pat tiriamos.

Sekmadienį vakare Kretingos rajono Leliūnų kaime vasaros virtuvėje nutekėjus dujoms įvyko sprogimas. Sprogimo metu veidą ir rankas apdegė 43 metų vyras, Sprogimo banga taip pat išgriovė virtuvės sieną, užsidegė šalia esančiame ūkiniame pastate sukrautas šienas. Per gaisrą išdegė šienas ir ūkinio pastato stogo konstrukcijos. Ugnį užgesino iškviesti ugniagesiai, jie taip pat iš uždūminto pastato išvedė 2 galvijus.

Taip pat sekmadinį vakare Vilniuje, Žemaitijos gatvėje, užsidegė nenustatytų savininkų priblokuoti sandėliukai. Gaisro metu išdegė vienas sandėliukas, apdegė ir buvo nuardytas dar kelių sandėliukų  bendras stogas. Išdegusiame sandėliuke buvo rastas stipriai apdegęs spėjama vyriškos lyties kūnas. Įvykis irgi tiriamas.

Nemažai gaisrų savaitgalį kilo dėl krosnių ir dūmtraukių įrengimo bei eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Štai šeštadienio popietę Jonavoje, Plento gatvėje dėl šių priežasčių užsidegė autoremonto dirbtuvės. Per gaisrą apdegė medinės pastato konstrukcijos bei buvo nuardyta dalis stogo dangos, išdegė palėpėje sukrautos senos padangos.

Alytaus rajono Alovės kaime šeštadienio popietę užsidegė vietos kultūros namai. Gaisro metu išdegė katilinės patalpa, pradegė perdengimas, išdegė dalis pastato stogo, vandeniu buvo sulieta dalis kitų patalpų.

Biržuose, Vytauto gatvėje, šeštadienio popietę gaisras kilo daugiabučio namo rūsyje. Dar iki ugniagesių atvykimo iš rūsio buvo išvestas 74 metų vyras, o iš uždūmintų butų buvo evakuota dar 10 žmonių. Gaisro metu rūsyje apdegė sofa lova ir įvairios medienos atliekos, aprūko rūsio patalpos.

Sekmadienį pavakary Kaune, Vasarvietės gatvėje, užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Gaisro židinys buvo namo viduje įrengtoje pirtyje. Gaisro metu išdegė pirties ir priepirčio patalpos bei vonios kambarys, dar apdegė namo palėpėje įrengta svetainė.

Per 3 savaitgalio paras Lietuvoje mirtinai sušalo 12 žmonių, dar 46 žmonės apšalo įvairias kūno dalis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min