Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 13:27

Seimui nuo teisėsaugos apgynus P.Gražulį, prokuratūra nutraukia tyrimą dėl piktnaudžiavimo

Petras Gražulis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Petras Gražulis

Birželio 25 dieną Seimas neleido panaikinti Petro Gražulio teisinės neliečiamybės. Dėl šios priežasties prokuratūra antradienį priversta paskelbti, kad nutraukia ikiteisminį tyrimą dėl galimo P.Gražulio piktnaudžiavimo tarnyba.

Toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas šių metų birželio 25 d. atmetė generalinio prokuroro E.Pašilio prašymą leisti patraukti Seimo narį P.Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ir atlikus visus kitus galimus proceso veiksmus didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo bei kitų korupcinio pobūdžio nusikaltamų veikų, antradienį pranešė prokuratūra.

Generalinio prokuroro E.Pašilio prašyme Seimui buvo nurodyta, kad byloje turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys Petras Gražulis laikotarpyje nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario galimai iš bendrovės „Judex“ siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą, taip pat siūlydamas Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

Prokuroro vertinimu, tokiais veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Lietuvos Respublikos Seimo bei Seimo nariu autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir taip sulaužė Seimo nario priesaiką ir dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą.

Siekiant tęsti šį ikiteisminį tyrimą ir vėliau, įvertinus visus gautus duomenis, spręsti klausimą dėl bylos perdavimo teismui, Petrui Gražuliui buvo būtina įteikti pranešimą apie įtarimą, apklausti jį įtariamuoju, atlikti kitus procesinius veiksmus.

Tačiau asmuo, turintis Seimo nario neliečiamybą, numatytą Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto 22 straipsnio 3 dalyje, negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, negavus Seimo sutikimo. Šiuo atveju toks sutikimas nebuvo gautas.

Tokiais atvejais, kai ikiteisminis tyrimas yra nutraukiamas dėl asmens teisinės neliečiamybės, baudžiamasis procesas jo atžvilgiu gali būti atnaujintas tuomet, kai asmuo teisinio imuniteto netektų pasibaigus kadencijai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba.

Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ problemas dėl kontroliuojančių tarnybų nustatytų pažeidimų, kartu siekė ir gavo turtinės naudos: kelerius metus neatlygintinai naudojosi „Judex“ prabangiu automobiliu „Lexus“, bendrovės degalų mokėjimo kortelėmis, pirktais lėktuvų bilietais.

Taip pat Seimo narys yra prašęs ir gavęs pinigų iš „Judex“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min