Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 10:55

Šiauliečių kvaišalų platinimo schema – vaikas nuneša narkotikus, parneša pinigus

Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Temidė

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamomis veikomis, susijusiomis su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kaltinami 7 vyrai ir moteris. Visi jie – Šiaulių miesto ar rajono gyventojai.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad visus kaltinamuosius siejo tam tikras ryšys. Surinktais duomenimis, 40-ties šiaulietė L.K. ir jos 52 metų teistas sutuoktinis Ž.K. vadovavo nusikalstamai veikai bei platino narkotines ir psichotropines medžiagas nepilnamečiams.

Šeima į kvaišalų platinimo tinklą buvo įtraukusi du nepilnamečius vaikus, kuriems nurodinėdavo, kaip pardavinėti „prekes“.

Nepilnamečiai gaudavo nurodymus platinti kvaišalus kitiems asmenims, o gautus pinigus atiduoti sutuoktiniams.

Už parduotą 1 gramą kanapių dervos vaikai turėdavo perduoti pardavėjams 8 eurus, o už parduotą 1 tabletę su psichotropine medžiaga – 6 eurus.

Nusikaltimų organizatoriai nurodydavo elgtis atsargiai ir slaptai – imtis atsargumo priemonių susitinkant su pirkėjais. Tokiu būdu nepilnamečiai sutuoktiniams perdavė nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų.

Abu moksleiviai narkotines ir psichotropines medžiagas pardavinėjo prekybos centruose, mokyklos stadione ar daugiabučio laiptinėse. Šioje baudžiamojo byloje kaltinimai įsigijus kvaišalų pareikšti ir dar 3 vaikinams. Vienas jų taip pat platino kanapių dervą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą kaltinimai poveikiu liudytojui pareikšti vienam 50-mečiui šiauliečiui –nusikaltimo organizatorių pažįstamam. Pastarasis bandė paveikti nepilnametę liudytoją, kad ši pakeistų parodymus, duotus apie sutuoktinių porą.

Kratų metu kaltinamų sutuoktinių namų palėpėje rasti 5 pramoninės gamybos šaudymui tinkami medžiokliniai šoviniai bei miegamojo kambario spintelėje rasta neteisėtai laikoma vienos moters asmens tapatybės kortelė.

Visi kvaišalus įsigiję kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, jie – nuo 17 iki 22 metų amžiaus. Nusikaltimą organizavusių sutuoktinių pozicijos skiriasi – moteris kaltę pripažįsta tik iš dalies, o vyras neigia organizavęs nusikaltimą. Baudžiamasis kodeksas jiems numato laisvės atėmimą iki 12 metų. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min