Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 15d. 15:20

„Šiaulių darbo rinkos mokymo centro“ direktorius Mindaugas Dėlkus įtariamas iš valstybės pavogęs beveik pusantro milijono litų

Mindaugas Dėlkus
Vikipedijos nuotr. / Mindaugas Dėlkus

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo, neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo, sulaikė Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtos VšĮ „Šiaulių darbo rinkos mokymo centras“ direktorių Mindaugą Dėlkų, vyr. buhalterę Renatą Povilaitienę bei dar vienos viešosios įstaigos direktorių.

Gegužės 14 d., trečiadienį, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko kratas įmonėje „Šiaulių darbo rinkos mokymo centras“ (ŠDRMC), šių įstaigų vadovų namuose.

Įtariama, kad ŠDRMC direktorius M. Dėlkus, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas turtinės ir kitokios naudos, savo ir jam artimų asmenų vardu registruotus automobilius nuomojo paties vadovaujamai viešajai įstaigai.

Už šių automobilių nuomą 2009-2014 metais į M.Dėlkaus ir jam artimų asmenų sąskaitas buvo pervesta daugiau nei 750 tūkstančių litų.

Turėdamas minėtų asmenų banko mokėjimo korteles ir prisijungimo duomenis prie banko sąskaitų, M.Dėlkus didelę dalį šių pinigų galimai pasisavino juos pats išgrynindamas bankomatuose.

Taip pat įtariama, kad galimai siekiant turtinės naudos sau ir savo artimiesiems ŠDRMC direktoriaus iniciatyva, buvo įsteigta kita viešoji įstaiga, kuriai būtų sudarytos sąlygos nuolat laimėti ŠDRMC skelbiamus paslaugų pirkimo konkursus, tokiu būdu šiai įstaigai užtikrinant pastovias pajamas.

Pasinaudojant šiomis pajamomis bei už palūkanas paskolintomis asmeninėmis M.Dėlkaus piniginėmis lėšomis minėtos įstaigos vardu buvo perkami nekilnojamojo turto objektai bei verčiamasi ūkine komercine veikla, galimai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą.

Tai galimai užtikrindavo pastovias neteisėtas pajamas ŠDRMC direktoriui bei jo artimiems žmonėms. Ikiteisminio tyrimo metu jau nustatyta, kad buvo įsigyta nekilnojamojo turto daugiau nei už 700 tūkstančių litų.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min