Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 11d. 15:12

Šiaulių pareigūnai sunerimę – alkoholio paskatintų nusikaltimų padaugėjo

Joniškyje susidūrė du „Ford Galaxy“
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Policija

Šiaulių AVPK pastebi, kad statistika rodo alkoholio vartojimo mažėjimo tendenciją, tačiau panašu, jog registruojamų įvykių suvestinėse dėl svaigalų poveikio padarytų nusikaltimų ir eismo įvykių daugėja.

Pernai šalyje 30 proc. (10,8 tūkst.) ištirtų nusikalstamų veikų padarė neblaivūs žmonės – vienu tūkstančiu daugiau nei 2017 metais. Kas dešimtą kelių eismo įvykį sukėlė neblaivus asmuo: iš viso dėl neblaivių žmonių kaltės policijos registre buvo užregistruoti 347 eismo įvykiai, 2017 metais tokių buvo 336. Tai – 3,3 proc. mažiau, negu 2018 metais.

Pastarojo savaitgalio Šiaulių apskrities policijos suvestinė rodo, kad Iš 31 pradėtų ikiteisminių tyrimų 22 buvo inspiruoti alkoholio. 14 ikiteisminių pradėta dėl girtų sukeltų incidentų, kurių pasekmė – patirti kūno sužalojimai. Daugiausia jų – Šiauliuose ir Radviliškio rajone.

Šiauliuose 55 metų girtas vyras medžiokliniu šautuvu nepilnamečio sūnaus akivaizdoje grasino nušauti buvusią sutuoktinę.

Radviliškio rajone, Jokūbiškių kaime, švenčiamas gimtadienio vakarėlis baigėsi muštynėmis – vienas kitam į plaukus kibo du vyrai ir dvi moterys.

Radviliškyje 53 metų neblaivus vyras savo sugyventinei badė jai žirklėmis į šlaunį ir rankos plaštaką.

Policijos pareigūnų Šiauliuose, Pabalių g., sustabdytas neblaivus dviratininkas niekaip negalėjo sutikti su pareigūnų reikalavimu nulipti nuo dviračio, nes jį girtam irgi draudžiama vairuoti. 43 metų vyras leido sau pakelti ranką prieš patrulių rinktinės būrio vadą, kuriam medikai diagnozavo nosies ir kojos pėdos sumušimus, kojos piršto ir blauzdos žaizdas.

Per savaitgalį buvo pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonių vairavimo apsvaigus nuo alkoholio.

Kuršėnuose prie „Audi“ vairo sėdėjusiai moteriai nustatytas beveik 3 prom. girtumas. Pakruojo rajone rastas į medį atsitrenkęs neblaivaus vyro vairuotas „Renault Scenic“. 75 metų vyras teigė, kad tyčia trenkėsi į medį, nes norėjo nusižudyti.

Šiaulių rajone, Žiogų, kaime, girto vairuotojo vairuojamas automobilis nuvertė kelio ženklą. Vairuotojas iš įvykio vietos nuvažiavo, tačiau greit buvo demaskuotas ir atsidūrė areštinėje.

Visiems prie transporto priemonės vairo sėdėjusiems vairuotojams buvo nustatytas per 1,5 prom. girtumas. Jiems dėl vairavimo išgėrus pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min