Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 24d. 16:59

Šiauliuose draugą nužudę vyrai teisme kaltę permetinėjo vienas kitam

Antrankiai
123RF.com nuotr. / Asociatyvi nuotr.
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 47 metų Romanas Obichodenko ir 37 metų Vidas Avižius kaltinami vyro nužudymu, baigtas įrodymų tyrimas, išklausytos teismo proceso dalyvių baigiamosios kalbos, paskutinis žodis suteiktas kaltinamiesiems. Prokurorė teismo prašė abiem kaltinamiesiems paskirti laisvės atėmimo bausmes, o nukentėjusiosios – nužudytojo sugyventinės – civilinį ieškinį atmesti.

Kaltinamasis R.Obichodenko anksčiau teistas, V.Avižius teisiamųjų suole atsidūrė pirmą kartą. Sprendimą teismas numato skelbti gruodžio pabaigoje.

Savo baigiamojoje kalboje valstybės kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė sakė, jog abiem kaltinamiesiems inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų duotais parodymais, ekspertų pateiktomis išvadomis, nuosekliu R.Obichodenko pasakojimu apie įvykių eigą. Valstybės kaltintoja pabrėžė, kad duodami parodymus kaltinamieji turėjo vieną tikslą – padėti tik sau, šiems asmenims, pasak jos, yra ką slėpti.

Prokurorė savo kalboje atkreipė dėmesį į kaltinamųjų užimtas gynybos pozicijas – vyrai kaltę vertė vienas kitam, R.Obichodenko tvirtino, kad auką mušė V.Avižius, pastarasis kalbėjo priešingai. Prokurorė pabrėžė, kad kaltinamasis V.Avižius savo kaltės nepripažįsta, teigia esąs apkalbamas ir šantažuojamas, tačiau, anot kaltintojos, tokie V.Avižiaus teiginiai niekuo nepagrįsti.

Valstybės kaltintoja konstatavo, kad tik per papildomą apklausą R.Obichodenko prisipažino sudavęs aukai kelis smūgius. Duoti parodymus, pasak prokurorės, kaltinamąjį paskatinęs jo brolis. Prokurorė teigė, jog R.Obichodenko nuosekliai papasakojo apie žmogaus mirtimi pasibaigusių įvykių eigą, netikėti šiais parodymais, prokurorės įsitikinimu, nėra pagrindo.

Valstybės kaltintoja pabrėžė, kad buto šeimininką mušė abu vyrai, tą lemtingąją naktį aukos, įskaitant jo sugyventinę T.K., niekas neapgynė, nesuteikė jam pagalbos. Savo kalboje prokurorė priminė ir apie kaltinamojo V.Avižiaus nužudytojo sugyventinei T.K. trečią valandą nakties, po smurto, telefonu rašytą žinutę jos klausiant: „ar, brangioji, tavo sugyventinis nebešokinėja“? Valstybės kaltintojos teigimu, smurto iniciatoriumi buvo R.Obichodenko, kaltinamasis pats neneigė, jog buto šeimininkui smūgius sudavė už tai, kad šis nenorėjęs savo sugyventinės įsileisti į namus.

Valstybės kaltintoja teismo prašė nukentėjusiosios T.K. 10 000 eurų civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti atmesti, įvertinus šios moters elgesį savo sugyventinio atžvilgiu. Anot prokurorės, kol buto šeimininkas buvo mušamas, jo sugyventinė T.K. sėdėjusi kitame kambaryje, ši moteris vėliau tvirtino nemačiusi, kad V.Avižius mušęs jos sugyventinį. Prokurorė teismo prašė abu kaltinamuosius pripažinti kaltais ir paskirti jiems bausmes – laisvės atėmimą 12 metų kiekvienam.

Kaltinamojo R.O. gynėjas teigė abejojantis, kad jo ginamojo suduoti smūgiai aukai buvę mirtini.

Kaltinamojo V.Avižiaus gynėjas teigė nesutinkantis su valstybės kaltintojos išsakytais argumentais, anot jo, kaltintojai esą patogu tikėti tais parodymais, kuriais patogu tikėti. Advokatas teigė, jog būtina atsižvelgti į visus, įskaitant nukentėjusiosios T.K., duotus parodymus. Gynėjas pabrėžė, jog byloje nesą nė vieno įrodymo, kuris patvirtintų, kad jo ginamasis V.A. būtų panaudojęs smurtą. Jis teismo prašė jo ginamąjį išteisinti.

Kaltinamojo R.Obichodenko gynėjas teigė abejojantis, kad jo ginamojo suduoti smūgiai aukai buvę mirtini. Advokato manymu, geriausiu atveju, nusikalstama veika galinti būti perkvalifikuota į sveikatos sutrikdymą, jis teismo prašė jo ginamąjį išteisinti.

Tardami savo paskutinį žodį kaltinamieji sakė palaikantys savo advokatų prašymus. V.Avižius teigė esąs nekaltas, pridūrė, kad ten buvusi ne jo kompanija. Ir kaltinamasis R.Obichodenko teismo prašė, kad būtų išteisintas, vyras teigė net neįsivaizduojantis, jog nuo jo suduotų smūgių draugas galėjęs mirti.

Kruvino konflikto, kuris pasibaigė žiauriai sumušto 53 metų A.K. mirtimi, du šiauliečiai neneigė, tačiau savo kaltės dėl pasekmių jie įnirtingai kratėsi ir bylą nagrinėjant teisme.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų lapkričio 1-ąją dieną Šiaulių mieste, kai savo bute buvo nužudytas A.K. Byloje nurodoma, jog R.Obichodenko ir V.Avižius kalinami tuo, kad lapkričio pirmosios vėlų vakarą veikdami kartu, būdami apsvaigę nuo alkoholio, kilus konfliktui su buto šeimininku, tyčia panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį, kuris nuo patirtų traumų mirė įvykio vietoje. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, lemtingąją naktį 53 metų buto šeimininkui rankomis ir kietais bukais daiktais į galvą, krūtinę, kitas kūno vietas buvo suduota ne mažiau, kaip 32 kartus.

Pasak nukentėjusiosios, ji pamena, kaip vyrai susikivirčijo, tačiau konflikto detalių prisiminti negalinti. Atsibudusi ryte negyvą sugyventinį ji radusi vonios kambaryje.

Per ikiteisminį tyrimą savo parodymus ne kartą keitė ne tik abu kaltinamieji, bet ir nukentėjusioji – nužudytojo A.K. sugyventinė T.K. Moteris vėliau teisinosi, jog dėl įvykusios tragedijos buvo ištikta šoko, todėl pareigūnams kalbėjo netiesą.

Nukentėjusioji patikslino, jog lemtingąjį vakarą konflikto dalyviai buvę neblaivūs, todėl tam tikrų nusikaltimo momentų ji prisiminti negalinti. Anot liudytojos, žmogžudystės išvakarėse su savo sugyventiniu A.K. ji buvo susipykusi, nes šis nenorėjęs su ja važiuoti į kapines. Moteris teigė, jog lapkričio pirmosios vakarą ji negalėjusi patekti į butą, nes sugyventinis jai neatidaręs durų. Patekti į patalpas jai padėjo, kaip pati sako, jos geras pažįstamas R.Obichodenko ir dar vienas vyras V.Avižius.

Pasak nukentėjusiosios, ji pamena, kaip vyrai susikivirčijo, tačiau konflikto detalių prisiminti negalinti. Atsibudusi ryte negyvą sugyventinį ji radusi vonios kambaryje.

Kaltinamasis R.Obichodenko per ikiteisminį tyrimą neneigė, kad per konfliktą nukentėjusiajam kelis kartus į veidą sudavęs ranka, teigia nemanantis, kad buto šeimininkas mirė būtent nuo jo suduotų smūgių. R.Obichodenko tikino, jog pats nėra fiziškai pajėgus. Kaltinamasis sakė, jog A.K. pažinojęs nuo 17 metų, jie buvę geri draugai, teigė, jog labai gailisi dėl draugo netekties. R.Obichodenko pareigūnams tvirtino, jog nukentėjusįjį spardė, mušė rankomis V.Avižius.

Anot kaltinamojo R.Obichodenko, lemtingąjį vakarą A.K. sugyventinė T.K. pasiguodusi, kad jai išsuko koją, tačiau kas tai padarė, ji nepasakiusi. R.Obichodenko iš pradžių supratęs, jog taip pasielgti galėjęs jos sugyventinis, nes, pasak R.Obichodenko, moteris jam yra ne kartą sakiusi, jog sugyventinis prieš ją smurtauja. Vėliau R.Obichodenko persigalvojo, ėmė teigti, jog sužaloti moterį galėjo tas pats V.Avižius. Kaltinamasis pridūrė, jog A.K. nužudyti nesiekė ir su V.Avižium nebuvo susitaręs A.K. sumušti.

Kaltinamasis V.Avižius per ikiteisminį tyrimą savo kaltę kategoriškai neigė, jis pabrėžė, jog nukentėjusiajam nesudavė nė vieno smūgio. Pareigūnams pasakojo matęs, kaip R.Obichodenko mušė buto šeimininką, su bato kulnu smogė nukentėjusiajam į šonkaulius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min