Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 13d. 20:00

Šilalės teismo pamoka Edvinui ir Ernestui: už atsainų požiūrį į automobilį teks mokėti 1 500 eurų

Eismo įvykis sostinės Genių gatvėje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija: priverstinis automobilio nuvežimas

Teismas iš nerūpestingų šeimininkų – faktinio ir to, kuris nurodytas dokumentuose, priteisė automobilio priverstinio nuvežimo bei saugojimo išlaidas.

Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmai paskelbė sprendimą civilinėje byloje – automobilio savininkas ir valdytojas turės solidariai atlyginti 1 500 eurų išlaidas už transporto priemonės nuvežimą ir saugojimą.

Saugojimo aikštelėje automobilis buvo laikomas net 9 mėnesius – Edvinas G. į raginimus atsiimti transporto priemonę nereagavo.

Teismas nustatė, kad 2017 m. gegužės mėn. automobilio valdytojas Edvinas G. minėta transporto priemone padarė keletą pažeidimų, kėlusių grėsmę eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei, todėl automobilis buvo priverstinai nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę. Ten jis buvo laikomas net 9 mėnesius – ponas Edvinas į raginimus atsiimti transporto priemonę nereagavo. Įmonė, kuriai priklauso minėta aikštelė, kreipėsi į teismą prašydama priteisti patirtas išlaidas.

Teismas įvertinęs bylos medžiagą, be kita ko, nustatė, kad paskutinysis teisėtas automobilio savininkas yra Ernestas Š., kuris išregistravęs automobilį juo tinkamai nepasirūpino, t. y. įstatymų nustatytais sandoriais neįformino jo perdavimo kitiems asmenims ar automobilio, kaip netinkamo eksploatacijai, neperdavė sunaikinimui.

Todėl, teismo sprendimu, automobilio transportavimo ir saugojimo išlaidas turi atlyginti solidariai paskutinysis transporto priemonės savininkas ir paskutinysis jos valdytojas, dėl kurio nerūpestingumo ir neteisėtų veiksmų automobilis buvo nugabentas į saugojimo aikštelę.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, pažymima Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjos Monikos Vyšniauskienės parengtame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min