Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 3d. 17:31

Šiurpia jaunuolio egzekucija įtariamas vilnietis pabandė už 20 tūkst. eurų ištrūkti į laisvę

Įtariamųjų dėl nužudymo Fabijoniškėse suėmimas teisme
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įtariamasis A.Vaitkaitis

Penktadienį Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vladislavas Lenčikas nesutiko, kad nužudymu įtariamas vilnietis Antanas Vaitkaitis būtų paleistas į laisvę už užstatą, kurio nė nepasivarginta pervesti į teismo sąskaitą.

Vieno posėdžių metu A.Vaitkaičio gynėja pareiškė, kad yra paruošta 20 tūkst. eurų, kuriuos įtariamojo šeima galėtų pasiruošusi skirti užstatui.

Tikėtasi, kad teismas už šiuos pinigus išleis jau beveik dvejus metus Lukiškėse laikomą 24 metų įtariamąjį.

Tačiau teismas nesulaukė gynėjos žadėtos sumos, kuri pagal įstatymus turėjo būti pervesti į teismo depozitinę sąskaitą.

„Kada teismo sąskaitoje yra, galima svarstyti, o dabar neaišku, kur pinigai gali būti nukreipti“, – sakė teisėjas V.Lenčikas.

Teisėjas pažymėjo, jog net pervedus pinigus neaišku, ar įtariamasis būtų išleistas į laisvę, kadangi jis kaltinamas itin sunkiu nusikaltimu ir taip buvo 12 kartų baustas už administracinius nusižengimus. Daugiausia – alkoholio vartojimą viešoje vietoje.

Aurimo Šrubėno nuotr./Teisėjas Vladislavas Lenčikas
Aurimo Šrubėno nuotr./Teisėjas Vladislavas Lenčikas

V.Lenčikas penktadienį popiet nusprendė, kad įtariamo žudiko nevalia išleisti į laisvę ir pratęsė suėmimą dar trims mėnesiams. Todėl teismo verdiktą dėl įtarimų nužudymo byloje A.Vaitkaitis turėtų išgirsti būdamas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Manyta, kad liepsnoja padangos

Kaip anksčiau skelbė 15min, 2015-ųjų balandį 24 metų Edgaras buvo ne tik subadytas peiliu tačiau ir padegtas, todėl gyventojai ugniagesius prie garažų L.Zamenhofo gatvėje iškvietė manydami, kad naktį liepsnoja senos padangos.

Atvykus gausioms ugniagesių pajėgoms paaiškėjo, kad tikrasis iššūkis laukė ne ugniagesių, o sostinės kriminalistų, kadangi buvo akivaizdu, jog liepsnojo padegtas žmogus.

Praėjus kelioms dienos nuo egzekucijos buvo sulaikytas teisėsaugai iki tol nežinotas A.Vaitkaitis. Po nusikaltimo A.Vaitkaitis glaudėsi pas draugę bute, todėl tai šiek tiek apsunkino darbą jo pėdsakais sekusiems pareigūnams.

Tuomet įtariamasis A.Vaitkaitis nesigynė, jog su nužudytuoju buvo pažįstamas. Nužudymu įtariamas vyras su Edgaru susidūrė dar tada, kai kartu darbavosi viename sostinės autoservisų.

Tiesa, A.Vaitkaitis iš remonto dirbtuvių buvo atleistas dar iki šiurpaus nusikaltimo.

Mirė nuo dūrio į kaklą

Kaip aiškino pats A.Vaitkaitis, lemtingą 2015-ųjų balandžio 4-ąją jis su kitu vyru vartojo alkoholį ir tik vėliau sutiko Edgarą. Anot įtariamojo, visi kartu jie nuėjo į parduotuvę ir nusipirkę daugiau alkoholio išgertuves tęsė trise.

Kada teismo sąskaitoje yra, galima svarstyti, o dabar neaišku, kur pinigai gali būti nukreipti.

Tyrėjų surinkti įrodymai leidžia teigti, kad 24 metų Edgaras sulaukė sugėrovų smūgių ir mirtino dūrio į kaklą, o slepiant žmogžudystės įkalčius, jo kūnas buvo padegtas apliejus benzinu.

Įtariamasis A.Vaitkaitis savo kaltės nepripažino, o vėliau dar ir pabandė ją suversti ant kito įtariamojo. Jis taip pat buvo suimtas iškart po nusikaltimo.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Įtariamųjų dėl nužudymo Fabijoniškėse suėmimas teisme
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Įtariamųjų dėl nužudymo Fabijoniškėse suėmimas teisme

A.Vaitkaitis teisinosi tik sudavęs keletą smūgių Edgarui ir dėl savo girtumo nesupratęs, kad jaunas vilnietis miršta, o kelis litro benzino neva pirkęs pasišildyti.

Tačiau dėl kriminalistų ir prokuratūros surinktų įrodymų, tarp kurių buvo ir L.Zamenhofo gatvėje anksčiau buvusios parduotuvės vaizdo kamerų įrašas, įtarimo šešėlis krenta ant vienintelio A.Vaitkaičio.

Šį vaizdo įrašą ruošiamasi peržiūrėti artimiausių teismo posėdžių metu kovo mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min