Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 3d. 18:34

Šiurpiau nei siaubo kine: iš upės stebuklingai išgelbėtą moterį pražudė gaisras

Ugniagesys V.Rasimavičius išgelbėjo moterį iš upės, tačiau nuo gaisro jos neapsaugojo niekas
15min archyvo nuotraukų koliažas / Ugniagesys V.Rasimavičius išgelbėjo moterį iš upės, tačiau nuo gaisro jos neapsaugojo niekas

Banali frazė – nuo likimo nepabėgsi – šiame šiurpiame kontekste skamba itin adekvačiai. Kita vertus, taikliai pastebėjo šią nelaimėlę Priekulėje pernai iš vandens stebuklingai išgelbėjęs ugniagesys: kai likimas atsiunčia žmogui tokią reikšmingą pamoką, antrąkart gimęs asmuo pats turėtų labiau saugoti savo gyvybę. Likimu tikintys žmonės gelbėtojui matyt paprieštarautų: nuo to, kas tau tikrai lemta, išsisukti neįmanoma.

Stebuklui prilygo ne vien tai, kad Priekulės miestelio Minijos upėje skendusi ponia buvo išgelbėta. Fantastiška buvo aplinkybė, kad tai padarė ugniagesių atstovas.

Išskirtinė (ne)laimė Priekulėje

Jei tikslingai nebudima prie vandens telkinio maudynių sezono įkarštyje, profesionaliems gelbėtojams retai pasitaiko šansas ištiesti pagalbos ranką skęstančiajam. Kitas nuvalkiotas posakis (skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas) irgi yra ne iš piršto laužtas: galimybė ištraukti skenduolį trunka geriausiu atveju minutę, per kurią į pagalbą spėja šokti nebent atsitiktiniai aplinkiniai, o ne tyčia iškviestos tarnybos.

Nutikimas Priekulėje buvo išskirtinis: Minijos upės srovės nešamai moteriškei antrąjį gimtadienį dovanojo tikras vietinis gelbėtojas Vidas Rasimavičius.

15min nuotr./Įvykio vietoje
15min nuotr./Įvykio vietoje

Paradoksali detalė: didvyriškas Priekulės ugniagesio poelgis šiuo atveju buvo įmanomas tik jam spjovus į instrukcijas.

Pagal galiojančią instrukciją, gelbėtojas V.Rasimavičius vienas neturėjo imtis užduoties. Tačiau kol kita komanda buvo dar tik pakeliui, 32 metų ugniagesys nutarė elgtis ryžtingai: atrodė, kad brangi kiekviena sekundė.

Paėmęs iš savo amunicijos komplekto gelbėjimo ratą, V.Rasimavičius pririšo prie jo virvę, metė ratą į vandenį, o kitą galą liepė laikyti vyriškiui, iškvietusiam pagalbą. Gelbėtojas nuskubėjo į Miniją, kad pačiuptų skęstančiąją ir ištrauktų ją į krantą. Sumanymas pavyko sėkmingai, krante atsidūrusi skenduolė netrukus perduota greitosios pagalbos medikams ir nuvežta į ligoninę.

Suprasti akimirksniu

  • 2018-10-10 popietę, 15.07 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Priekulėje (Klaipėdos r., Priekulės sen.), prie autobusų stoties upėje skęsta moteris.
  • Skendusi maždaug 60 metų moteris buvo išgelbėta, ir tai padaryta vieno įvykio vietoje atsidūrusio jauno gelbėtojo pastangomis.

Neaiškiomis aplinkybėmis Minijos vandenyje atsidūrusią moterį pamatė pro šalį ėjęs vyras. Liudininkas matė, kaip su drabužiais upėje atsidūrusi ponia deda pastangas, kad išsilaikytų paviršiuje. Teigiama, kad taip kapanodamasi ji praplaukė (buvo nešama srovės ir išsilaikė paviršiuje) apie 400 metrų. Priekuliškis paskambino 112.

Į nelaimės vietą per keletą minučių atskubėjo vietinės, Priekulės ugniagesių komandos narys, kuris tądien budėjo vienas (jo porininkas, pagal darbų planą pradėjo tarnybą tik vakare).

„Žinojau, kad laiko turiu labai mažai, kad moteris gali bet kada panirti po vandeniu... Net plaukdamas link jos nežinojau, ar pavyks ją išgelbėti. Reikia padėkoti ir žmogui, kuris paskambino ir pranešė apie nelaimę. Jis taip pat padėjo man, traukdamas virvę, kuri buvo pritvirtinta prie gelbėjimo rato“, – po įvykio yra sakęs Priekulės ugniagesių komandos ugniagesys V.Rasimavičius.

Pagerbė ir meras, ir ministras

Netrukus po įvykio už didvyrišką poelgį ir V.Rasimavičius, ir jam talkinęs vyriškis buvo pagerbtas Klaipėdos rajono savivaldybėje.

Klaipėdos r. savivaldybės nuotr./V.Rasimavičiaus pagerbimas savivaldybėje
Klaipėdos r. savivaldybės nuotr./V.Rasimavičiaus pagerbimas savivaldybėje

Maža to, ministras įteikė ugniagesiui gelbėtojui Vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklą „Tėvynės labui“.

Tragiškas gaisras Grobštų kaime

Visos rožinės šios istorijos spalvos staiga išnyko 2019-01-29, praėjusio antradienio popietę, kuomet 15.15 val. Bendrojo pagalbos centro numeriu buvo gautas iškvietimas į gaisrą Grobštų kaime (Klaipėdos r., Agluonėnų sen.).

Grobštai yra maždaug už tuzino kilometrų nuo Priekulės, kur moteris skendo.

Gelbėtojams 15.25 val. atvykus prie apleisto gyvenamojo namo, degė pastato stogas. Tai medinis 1 aukšto pastatas, dengtas moliu, su mansarda, perdengimas medinis, stogas šlaitinis, dengtas šiferiu, rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įvykių suvestinėje. Su liepsnomis gelbėtojams teko kovoti visą valandą – ugnies plitimas sustabdytas tik 16.26 val.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija: sudegęs gyvenamasis namas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija: sudegęs gyvenamasis namas

Dar po pusvalandžio, 16.56 val., gaisras pagaliau buvo visiškai užgesintas.

Vanduo gesinimui vežtas iš dirbtinio telkinio, esančio 0,5 km atstumu nuo liepsnojančio namo, gaisro malšinimas realiai pradėtas 15.35 val.

Gaisro židinys buvo pirmame namo aukšte. Išdegė 2 kambariai ir virtuvės patalpa. Pradegė medinis perdengimas, nudegė 130 kvadratinių metrų stogo konstrukcijų ir dangos. 16.45 val. viename iš kambarių rastas nenustatytos tapatybės sudegęs žmogaus kūnas.

Sudegė neatpažįstamai – dirba ekspertai

Žiūrint formaliai, Klaipėdos apskrities policija kol kas net neturi duomenų, kokios lyties yra žuvęs asmuo. Lyčiai ir tapatybei nustatyti yra paskirta teismo medicinos ekspertizė, jos rezultatų tikriausiai teks palaukti ne vieną savaitę.

Tačiau vietiniai žmonės puikiai žino, kad gaisro niokotame būste pastaruoju metu buvo įsikūrusi būtent Priekulėje skendusi moteris. Kad ji buvo viduje, patvirtino ir gedintis dabartinis žuvusiosios gyvenimo draugas.

„Tarsi giltinė žmogui iš paskos vaikščiojo“

Ši niūri žinia netrukus pasiekė ir moters gelbėtoją V.Rasimavičių – 15min pasiteiravo jo paties, kokios mintys aplankė tai sužinojus.

VPGT nuotr./Vidas Rasimavičius
VPGT nuotr./Vidas Rasimavičius

„Taip atrodo, tarsi giltinė visą laiką žmogui iš paskos vaikščiojo. Ko tik nebūna gyvenime, kai pasiklausai istorijų“, – susimąstė 15min pašnekovas.

Jis atkartojo čia aprašomos istorijos scenarijų: „Matai, taip žmogų išgelbėji, o po 3,5 mėnesio jis sudega. Paradoksas – gaisrininkas išgelbėjo ne vandeniu, o nuo vandens, o vėliau žmogui vanduo būtų padėjęs, bet jis sudegė.“

15min pašnekovas svarstė, gal gyvenimas įvykiu Priekulėje buvo davęs pamoką, kad reikia kažką keisti. „Bet kai kurie žmonės nepadaro išvadų, ir tada likimas juos nubaudžia“, – kalbėjo ugniagesys.

Didžiuojasi pašaukimu

„Aš iš viso nesu girdėjęs, kad spėtų atvažiuoti iškviesti gaisrininkai ir išgelbėtų skęstantįjį. Juk turi būti čia ir dabar, greitai. Dažniausiai išgelbėja kiti žmonės, atsitiktinai atsidūrę netoliese. O jei tokių neatsiranda – niekas ir neišgelbėja“, – realybės pagražinti nemėgino V.Rasimavičius.

Niūriai susiklostęs moters likimas neužgožė gelbėtojo pasididžiavimo savo profesija ir pasiekimais, netrukdo džiaugtis turimu medaliu.

Gauti tokį įvertinimą yra svajonė kiekvieno padoraus ugniagesio, kuris tiki savo tarnyba ir turi pašaukimą.

„Man tai yra labai aukštas įvertinimas. Jaučiuosi, kad tai apdovanojimas ne už vieną įvykį, bet už visą tarnybą“, – pabrėžė nuo 2010-ųjų gelbėtojo stažą skaičiuojantis V.Rasimavičius. Juokaudamas jis dar pridūrė: „Gavau tą medalį – tai jau galėčiau eiti į pensiją!“

Tuoj pat pašnekovas ir surimtėjo: „Gauti tokį įvertinimą yra svajonė kiekvieno padoraus ugniagesio, kuris tiki savo tarnyba ir turi pašaukimą. Tai garbė.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min