Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 12d. 11:40

Sostinėje nesutramdomą girtą vairuotoją prokuratūra siekia įkalinti pusmečiui

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Rita Sabaitė kreipėsi į teismą, prašydama pagreitinto proceso tvarka išnagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 22 metų vilnietis kaltinamas vairavęs apsvaigęs nuo alkoholio, kai jam buvo nustatytas daugiau kaip 1,5 promilių neblaivumas.

Jaunuolis buvo sulaikytas šeštadienio (rugsėjo 7 d.) vakarą, kai policijos pareigūnai Vilniuje, tikrindami vairuotojų blaivumą, alkotesteriu jam nustatė 3,38 promilių girtumą.

Tikrinant dokumentus paaiškėjo, kad vilnietis niekada nebuvo įgijęs teisės vairuoti bei vengia atlikti teismo jam paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę – jam dar 2018 m. spalio 1 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu buvo uždrausta vairuoti transporto priemones trejus metus.

22 metų vaikinas jau anksčiau ne kartą buvo teistas už vairavimą apsvaigus, kai alkoholio kiekis kraujyje viršijo 1,5 promilės, už viešosios tvarkos pažeidimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą.

Prokurorė prašo teismo sostinės gyventojui skirti galutinę 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, uždrausti vairuoti transporto priemones ketverius metus ir konfiskuoti vairuoto automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą – 3510 eurų.

Pagal Baudžiamojo proceso kodeksą, prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, jeigu nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, asmuo pripažįsta savo kaltę, o baudžiamoji byla dėl tos veikos padarymo turi būti nagrinėjama apylinkės teisme.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:50
00:43
01:56

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min